معرفی دانشگاه UTM :

دانشگاه یو تی ام یکی از مهمترین دانشگاههای دولتی مالزی به شمار میرود. نام این دانشگاه دانشگاه تکنولوژی مالزی میباشد ( University Technology Malaysia ) که همه این دانشگاه را با نام اختصار ( UTM ) میشناسند. این دانشگاه یکی از بهترین و مهمترین دانشگاههای مالزی در زمینه تکنولوژی و مهندسی میباشد که تنوع بسیار زیاد رشته های مهندسی در این دانشگاه تعداد زیادی از دانشجویان سراسر دنیا را جذب کرده است و به دلیل قوی بودن این دانشگاه در رشته های فنی و مهندسی ، هر ساله امتیاز جهانی دانشگاه رو به رشد میباشد و به طوری میتوان گفت این دانشگاه در زمینه  رشته های فنی و مهندسی و تکنولوژی رتبه اول در بین دانشگاههای مالزی را دارد .

در حال حاضر بالغ بر 3000 دانشجو در شعبه اصلی دانشگاه در شهر جوهور و 5000 دانشجو در شعبه دوم دانشگاه در شهر کوالالامپور در 150 رشته تحصیلی در کلیه مقاطع مشغول به تحصیل هستند. و تا امروز بالغ بر 90000 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.


آدرس و موقعیت مکانی دانشگاه UTM :دانشگاه UTM  دو شعبه دارد

شعبه اصلی دانشگاه UTM : شعبه اصلی دانشگاه در شهر جوهور بهرو ( Johor Bahru  ) و در منطقه اسکودای ( Scudai ) واقع شده، این شهر جنوبی ترین شهر مالزی میباشد و هم مرز با کشور سنگاپور است بطوری که مسافرت این شهر به کشور سنگاپور بوسیله اتوبوس 45 دقیقه میباشد.شهر جوهور در فاصله 330 کیلومتری کوالالامپور واقع شده است که فاصله زمانی کوالالامپور 3 ساعت و نیم بوسیله تاکسی، 4 ساعت بوسیله اتوبوس، 6 ساعت بوسیله قطلار (KTM ) و 35 دقیقه با پرواز هوایی میباشد.

شعبه دوم دانشگاه UTM : شعبه دوم دانشگاه که در چند سال گذشته تاسیس شده است در شهر کوالالامپور در خیابان سماراک واقع شده است.


امکانات و خوابگاههای دانشگاه UTM جهت اسکان دانشجویان:

همه دانشگاههای مالزی مجهز به کتابخانه های بزرگ و اینترنت وایرلس رایگان،زمین های تنیس و زمینهای فوتبال، شعبه یکی از بانکهای مالزی در محوطه دانشگاه، رستورانها و فست فودهای مختلف با غذاهای نسبتا ارزان، سرویس برای رفت و آمد به مناطقی از شهر، خوابگاههای مجردی و متاهلی و بعضی از دانشگاهها هم مجهز به باشگاه های بدنسازی و استخر میباشند.

در همه دانشگاههای مالزی، تعداد خوابگاههای در نظر گرفته شده طوری میباشد که میتوانند همه دانشجویان جدید الوvود را در خود جای دهند و شامل اتاقهای 2 نفره تا 6 نفره میباشند. که برای این کار دانشجو باید قبل از رسیدن به مالزی، مراحل رزرو خوابگاه را انجام دهد. معمولا 80% دانشجویان ایرانی ترجیح میدهند در نزدیکی دانشگاه به تنهایی یا با چند نفر دیگر، ،آپارتمان اجاره کنند .

در قسمت هزینه های زندگی در مالزی که لینک آن در سایت موجود میباشد،هزینه خوابگاه و اجاره منزل اطراف همه دانشگاههای مالزی به تفکیک ذکر شده است،و همچنین یک مقاله کلی در مورد وضعیت خوابگاههای دانشگاههای مالزی در سایت موجود میباشد که به تصمیم گیری شما برای گرفتن خانه یا آپارتمان کمک میکند.


مقاطع تحصیلی مورد پذیرش در دانشگاه UTM :

این دانشگاه برای کلیه مقاطع تحصیلی از لیسانس تا دکترا دانشجو میپذیرد، از آنجایی که این دانشگاه دولتی میباشد و بر اساس قانون وزارت علوم مالزی، رشته های موجود در مقطع لیسانس فقط برای دانشجویان محلی و مالایی در نظر گرفته شده است و فقط 1 الی 5 درصد سهمیه پذیرش برای دانشجویان خارجی در مقطع لیسانس اختصاص داده اند، لذا در این صفحه لیست رشته های مقطع لیسانس ذکر نشده، و به دانشجویان متقاضی در مقطع لیسانس توصیه میشود برای اخذ پذیرش در دانشگاههای خصوصی ثبت نام کنند.

اخد پذیرش در مقطع لیسانس در دانشگاههای دولتی به دلیل کم بودن سهمیه امکان پذیر نیست و شرایط پذیرش هم نسبت به دانشگاههای خصوصی بسیار سختگیرانه تر میباشد، مثلا دیپلم با معدل 18 به بالا نیاز دارند.  و اگر هم در دانشگاههای دولتی ثبت نام کنید، مشکل اصلی دانشگاههای دولتی برای همان یک الی 5 درصد دانشجوی خارجی در مقطع لیسانس این میباشد که به دلیل تعداد خیلی زیاد دانشجویان مالایی در کلاس، اساتید بیشتر ترجیح میدهند در کلاس درس به زبان مالایی تدریس کنند که این مورد برای شما مشکل ساز میشود و مجبور به انصراف میشوید، چنانچه مایل به اخذ پذیرش در مقطع لیسانس با این شرایط در این دانشگاه میباشید، میتوانید از طریق فرمهای مشاوره و تماس با ما درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در اولین فرصت اطلاعات رشته مورد نظر شما و هزینه و شرایط آن را برای شما ارسال کنیم.


ساختارهای تحصیلی در دانشگاه UTM :

ساختارهای تحصیلی در دانشگاههای مالزی فقط برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا در نظر گرفته میشود.که در هر دانشگاهی، برای هر رشته ای که در مقطع فوق لیسانس و دکترا ارائه میشود، یک نوع ساختار تعریف میکنند، که این ساختارها عبارتند از :

ساختار تحقیقاتی : این ساختار را میگویند By Research یعنی کل دوره تحصیل شما به صورت تحقیقاتی هست و کلاس برگزار نمیشود، در این حالت دانشجو باید موقع ارسال مدارک برای اخذ پذیرش یک پروپوزال ارائه دهد و تائیدیه یک استاد راهنما برای پروپوزال مورد نظر را بگیرد و بعد از اینکه به مالزی رسید، کل دوره تحصیل را با کمک استاد راهنما روی موضوع پروپوزال کار میکنند، که در این مورد ما برای شما استاد مورد نظر را میگیریم، دانشجویانی که به این شیوه تحصیل میکنند، یک اتاق در دانشکده مربوطه برایشان در نظر گرفته میشود که مراحل انجام کار و تحقیقات را انجام دهند و تا پایان تحصیل این اتاق با امکانات کامپیوتر و اینترنت در اختیار دانشجو قرار میگیرد. بعضی از اساتید راهنما ممکن است در ترم اول به اندازه 8 الی 12 واحد به صورت کلاس درس برای دانشجویان در نظر بگیرند. و از ترمهای بعدی فقط روی موضوع پروپوزال فعالیت میکنید.

مقطع دکترای همه رشته ها در همه دانشگاهها به صورت تحقیقاتی هست بجز رشته DBA که به صورت کلاس درس و تحقیقاتی میباشد .

ساختار کلاس درس : این ساختار را میگویند By Course. در این ساختار دانشجو ملزم به گذراندن 34 الی 40 واحد درسی در طول دوره فوق لیسانس میباشد و در نهایت یک پروژه پایانی 6 واحدی به عنوان پایان نامه ارئه میدهند که دفاعیه هم دارد، این ساختار تقریبا شبیه به ساختار های تحصیلی در ایران میباشد.

ساختار کلاس درس و تحقیق : این ساختار را میگویند By Course and Research،که ترکیبی از دو ساختار اول میباشد. در این ساختار دانشجو ملزم به گذراندن 25 واحد درسی میباشد، که 50% از کل دوره تحصیل صرف گذراندن این واحدهای درسی میباشد و 50% از کل دوره تحصیل را دانشجو روی یک پروژه که از طرف دانشگاه در نظر گرفته میشود تحقیق میکند و یک استاد راهنما هم برای هر دانشجو در نظر گرفته میشود، که بعد از دوره تحقیق و به پایان رساندن پروژه دانشجو موظف به ارائه پایان نامه و دفاعیه میباشد.

در جدول لیست رشته های این دانشگاه در این صفحه، ساختارهای هر رشته به وسیله علامت ستاره (*) مشخص شده اند

* یعنی ساختار رشته مورد نظر به صورت کلاس درس میباشد.

** یعنی ساختار رشته مورد نظر به صورت کلاس درس و تحقیق میباشد.

و رشته هایی که ستاره ندارند به صورت تحقیقاتی هستند.

نکته مهم در مورد ساختارهای تحصیلی: معمولا در دانشگاهها ممکن است در هر ترم، ساختار رشته ای تغییر کند که در صورت تغییر ساختار رشته ها، معمولا دانشگاه قبل از شروع ثبت نام و پذیرش، لیست ساختارهای جدید را اعلام میکند که ما این لیست را هر ترم از دانشگاه میگیریم، لذا قبل از اقدام به اخذ پذیرش،از طریق مشاوران ما از ساختار تحصیلی رشته مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید.


 هزینه تحصیل در دانشگاه UTM :

نکته اول : در جدول لیست رشته ها، مدت تحصیل به سال نوشته شده است، مثلا اگه جلوی یک رشته نوشته شده 3 سال، یعنی کل دوره تحصیل 3 سال هست.

نکته دوم : در جدول لیست رشته ها، هزینه های ذکر شده به رینگیت مالزی میباشند.

نکته سوم : در جدول لیست رشته ها، هزینه های ذکر شده برای کل دوره تحصیل میباشد

نکته چهارم: معمولا در دانشگاههای دولتی هزینه تحصیل اول هر ترم باید پرداخت شود و در دانشگاههای خصوصی، هزینه تحصیل اول هر سال باید پرداخت شود.

نکته پنجم :  در جدول لیست رشته ها، هزینه های ذکر شده شامل شهریه دانشگاه، هزینه بیمه، هزینه ویزا و هزینه ثبت نام  میباشد

برای روشن شدن موضوع پرداخت شهریه چند مثال ذکر میکنیم :

مثال یک :

نام مقطع : لیسانس

نوع دانشگاه : خصوصی

مدت تحصیل : 4 سال

هزینه تحصیل : 80000 رینگیت

تعداد ترمهای دانشگاه : 8 ترم

نحوه پرداخت هزینه : سالیانه

مبلغی که دانشجو باید برای اول هر سال پرداخت کند: 20000 رینگیت

مثال دو :

نام مقطع : فوق لیسانس

نوع دانشگاه : دولتی

مدت تحصیل : 2 سال

هزینه تحصیل : 80000 رینگیت

تعداد ترمهای دانشگاه : 4 ترم

نحوه پرداخت هزینه : ترمی

مبلغی که دانشجو باید برای اول هر ترم پرداخت کند: 20000 رینگیت


توجه : رشته هایی که در شعبه کوالالامپور برگزار میشود در کنار نام دانشکده مشخص شده اند.


رشته های مقطع فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه UTM
نام رشته به فارسی
مدت تحصیل
هزینه تحصیل
Name of the Program In English
سال
رینگیت
دانشکده معماری
فوق لیسانس برنامه ریزی گردشگری *
2
24000Master of Science Tourism Planning
فوق لیسانس برنامه ریزی حمل و نقل **
2
24000Master of Science Transport Planning
فوق لیسانس برنامه ریزی شهری و منطقه ای *
2
24000Master of Science Urban & Regional Planning
فوق لیسانس نقشه برداری
2
20500
Master of Science Quantity Surveying
 فوق لیسانس معماری
2
20500Master of Architecture
دکترای همه رشته های این دانشکده
3
39000
PHD
دانشکده مهندسی پزشکی و زیست شناسی
فوق لیسانس مهندسی پزشکی
2
20500M.Eng Biomedical Engineering
فوق لیسانس علوم زیستی **
2
24000M.Sc  Bioscience
فوق لیسانس بیوتکنولوژِی
2
20500M.Sc Biotechnology
دکترای همه رشته های این دانشکده2
39000PHD
دانشکده برق
 فوق لیسانس مهندسی برق
2
20500M.Eng Electrical
فوق لیسانس مهندسی قدرت*
2
24000M.Eng Electrical – Power
فوق لیسانس مهندسی سیستم های میکرو و کامپیوتر*
2
24000M.Eng  Electrical – Computer   & Microelectronics System
فوق لیسانس مهندسی مخابرات و الکترونیک *
2
24000M.Eng  Electrical – Electronics & Telecommunication
فوق لیسانس مهندسی کنترل اتوماتیک و مکاترونیک *
2
24000M.Eng  Electrical – Mechatronics &Automatic Control
دکترای همه رشته های این دانشکده3
39000PHD
دانشکده مکانیک
فوق لیسانس مهندسی فنآوری تولید پیشرفته*
2
24000Master of Engineering  Advanced Manufacturing Technology
فوق لیسانس مهندسی فنآوری دریایی*
2
24000Master of Engineering  Marine Technology
فوق لیسانس مهندسی مواد*
2
24000Master of Engineering  Materials Engineering
فوق لیسانس مهندسی مکانیک*
2
24000Master of Engineering  Mechanical
فوق لیسانس مهندسی صنایع *
2
24000Master of Engineering Industrial Engineering
دکترای همه رشته های این دانشکده3
39000PHD
دانشکده شیمی
فوق لیسانس مهندسی شیمی**
2
24000M.Eng. in Chemical Engineering
فوق لیسانس فرآیندهای زیستی **
2
24000M.Sc. in Bioprocess Engineering
فوق لیسانس پلیمر **
2
24000M.Sc. in Polymer Technology
فوق لیسانس مهندسی پلیمر
2
24000MEng Polymer
فوق لیسانس مدیریت فنآوری های گیاهی *شعبه کوالالامپور
2
24000M.Sc. in Process Plant Management
فوق لیسانس بهداشت و ایمنی محیط *
2
24000M.Sc. in Safety, Health and Environment
فوق لیسانس فناوری علوم گیاهی*
2
24000Master of Science Herbal Technology
فوق لیسانس مهندسی محیط
2
20500M.Eng  Environmental
دکترای همه رشته های این دانشکده3
39000PHD
دانشکده عمران
فوق لیسانس مهندسی عمران *
2
24000M.Eng  Civil
فوق لیسانس مهندسی سازه *
2
24000M.Eng Civil - Structure
فوق لیسانس مهندسی ژئوتکنیک*
2
24000M.Eng Civil - Geotechnics
فوق لیسانس مهندسی هیدرولیک و آب *
2
24000M.Eng Civil – Hydraulics & Hydrology
فوق لیسانس مهندسی راه و حمل ونقل *
2
24000M.Eng Civil – Transportation & Highway
فوق لیسانس مدیریت ساخت *
2
24000M.Sc Construction Management
فوق لیسانس مهندسی محیط
2
20500M.Eng Enviromental
فوق لیسانس مهندسی حمل و نقل
2
20500M.Eng Transportation
فوق لیسانس مهندسی مواد و ساخت
2
20500M.Eng Structure & Materials
فوق لیسانس مهندسی آب و منابع آبی
2
20500M.Eng Hydrology & Water Resources
دکترای همه رشته های این دانشکده3
39000PHD
دانشکده کامپیوتر
فوق لیسانس امنیت اطلاعات *
2
24000Master of Computer Science Information Security
فوق لیسانس علوم کامپیوتر **
2
24000Master of Science Computer Science
فوق لیسانس مدیریت آی تی **
2
24000Master of Science IT Management
فوق لیسانس مهندسی نرم افزار **
2
24000Master of Science Software Engineering
فوق لیسانس فناوری اطلاعات کارآفرینی**
2
24000Master of Science IT Entrepreneurship
دکترای همه رشته های این دانشکده3
39000PHD
دانشکده زمین شناسی
فوق لیسانس ژئوماتیک
2
20500 M.S.c. in Geomatic Engineering
فوق لیسانس ژئوانفورماتیک *
2
24000M.S.c. in Geoinformatics
فوق لیسانس سنجش از راه دور*
2
24000 M.S.c. in Remote Sensing
فوق لیسانس املاک و مستغلات *
2
24000 M.S.c. in Real Estate
فوق لیسانس مدیریت املاک و دارائی ها
2
20500 M.S.c. in Asset and Facilities Management
فوق لیسانس مدیریت و توسعه زمین *
2
24000M.S.c. in Land Administration & Development
دکترای همه رشته های این دانشکده3
39000PHD
دانشکده مدیریت
فوق لیسانس مدیریت فناوری **
2
24000Master of Management Technology
فوق لیسانس توسعه منابع انسانی **
2
24000Master of Science Human Resource Development
دکترای مدیریت
3
39000Ph.D in Management
دانشکده علوم
فو لیسانس فیزیک **
2
24000M.Sc  Physics
فوق لیسانس شیمی **
2
24000M.Sc  Chemistry
فوق لیسانس ریاضی **
2
24000M.Sc  Mathematics
فوق لیسانس علوم قانونی **
2
24000M.Sc  Forensic Science
فوق لیسانس ریاضیات مهندسی **
2
24000M.Sc  Engineering Mathematics
دکترای همه رشته های این دانشکده**
3
46500
PHD for all subjects
دانشکده آموزش
فوق لیسانس مدیریت و اجرا **
2
24000M.Ed  Management & Administration
فوق لیسانس راهنمایی و مشاوره **
2
24000M.Ed  Guidance & Counseling
فوق لیسانس برنامه ریزی آموزشی **
2
24000M.Ed  Curriculum & Instruction
فوق لیسانس آموزش و توسعه **
2
24000M.Ed  Education & Development
فوق لیسانس روانشناسی آموزشی **
2
24000M.Ed  Educational Psychology
فوق لیسانس آموزش فیزیک **
2
24000M.Ed  Physics
فوق لیسانس آموزش شیمی **
2
24000M.Ed  Chemistry
فوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی **
2
24000M.Ed  Teaching English as a Second Language
فوق لیسانس آموزش ریاضی **
2
24000M.Ed  Mathematics
فوق لیسانس فن آوری آموزش **
2
24000M.Ed  Educational Technology
فوق لیسانس سنجش و ارزیابی **
2
24000M.Ed  Measurement & Evaluation
فوق لیسانس آموزش فنی و حرفه ای **
2
24000M.Ed  Technical & Vocational Education
دکترای همه رشته های این دانشکده3
39000PHD in education all subjects
دانشکده نفت و انرژِی
فوق لیسانس مهندسی نفت *
2
24000Master of Science Petroleum Engineering
فوق لیسانس مدیریت و مهندسی گاز *
2
24000M. Sc. Gas Engineering and Management
دکترای همه رشته های این دانشکدهند
3
39000PHD
دانشکده تجارت بین الملل - شعبه کوالالامپور و جوهور
فوق لیسانس ام بی ا *
2
32000
MBA
ام بی ا گرایش مدیریت استراتژیک *
2
32000
MBA – Strategic Management
ام بی ا گرایش کار آفرینی *
2
32000
MBA- Techno Entrepreneurship
ام بی ا گرایش مدیریت بهداشت و درمان*
2
37000
MBA - Healthcare Management
فوق لیسانس اجرای مدیریت کسب و کار *
2
32000
Executive Master of Business Administration
دکترای مدیریت **
3
41000
PHD in management
دی بی ا ** ( دکترای رشته مدیریت)
3
60000
DBA
دانشکده تکنولوژی پیشرفته و مهندسی - شعبه کوالالامپور
فوق لیسانس مدیریت سلامت و ایمنی *
2
24000Executive Master in Occupational Safety and Health Management
فوق لیسانس مدیریت کسب و کار *
2
34000
M.Sc Engineering Business Management
فوق لیسانس طراحی شهری پایدار *
2
19000
M.Sc Sustainable Urban Design
فوق لیسانس طراحی صنعتی
2
20500M.Sc  Industrial Design
دکترای همه رشته های این دانشکده3
39000
Doctor of Philosophy
دانشکده انفورماتیک پیشرفته - شعبه کوالالامپور
فوق لیسانس مهندسی نرم افزار *
2
27000
Master of Software Engineering
فوق لیسانس کامپیوتر گرایش تضمین اطلاعات *
2
27000
Master of Science Information Assurance
فوق لیسانس کامپیوتر گرایش مهندس سیستم کامپیوتر *
2
27000
Master of Science Computer System Engineering
دکترای مهندسی نرم افزار
3
39000
Doctor of Software Engineering
دکترای همه رشته های این دانشکده3
39000Doctor of Philosophyترمهای تحصیلی در دانشگاه UTM : ترمهای تحصیلی و شروع هر ترم در این دانشگاه در  زیر مشخص شده و کسانی که بعد از آخرین مهلت ارسال مدارک، مدارکشان را ارسال کنند، پروسه پذیرش قابل انجام شدن میباشد با این تفاوت که نامه پذیرش برای ترم بعدی صادر میشود.


ترم های تحصیلی دانشگاه UTM
شروع ترم و کلاسها
شماره ترم
آخرین مهلت ارسال مدارک برای اخذ پذیرش
ابتدای ماه February هر سال ( بهمن)ترم اول31 October
ابتدای ماه September هر سال ( شهریور)ترم دوم
31 June


شرایط و مدرک مورد نیاز زبان انگلیسی برای ثبت نام در دانشگاه UTM:

برای ورود به این دانشگاه مدرک آیلتس آکادمیک  با حداقل نمره 6 و یا تافل با حداقل نمره 550 نیاز میباشد.

در صورتی که شما یکی از مدارک زبان ذکر شده را ندارید،برای ثبت نام و اخذ پذیرش تحصیلی مشکلی به وجود نمی آید، ولی هر زمان که برای شروع کلاسهای دانشگاه به مالزی رسیدید، در روز اول ثبت نام دانشگاه یک آزمون زبان برای همه کسانی که مدرک زبان ندارند برگذار میکند. این آزمون تقریبا شبیه به آزمون آیلتس میباشد ولی به مراتب آسانتر. و 2 روز بعد نتایج آزمون را اعلام میکنند، اگر شما در آزمون قبول شده باشید که مشکلتان حل شده است و میتوانید برای ثبت نام کلاسهای دانشگاه اقدام کنید.

اگر موفق به اخذ نمره قبولی در آزمون نشوید، دانشگاه بسته به سطحی که شما در آزمون نمره گرفته اید دوره زبان برایتان در نظر میگیرند، که معمولا این دوره زبان بین یک ماه الی 12 ماه میباشد.ولی اکثرا بعد از 4 الی6 ماه شرکت در این کلاسها به نمره مورد نظر میرسند.

در نتیجه کسانی که مجبور به گذراندن دوره زبان در دانشگاه میشوند، به دلیل شرکت در کلاسهای زبان، باید درس اصلی خود را از ترم بعدی شروع کنند، ولی از همان ابتدا که شما در کلاسهای زبان شرکت میکنید، به عنوان دانشجوی آن دانشگاه محسوب میشوید و از کلیه امکانات دانشگاه از قبیل ویزا، بیمه، خوابگاه و بقیه موارد همانند بقیه دانشجویان میتوانید استفاده کنید.

هزینه های دوره های زبان هم که در دانشگاهها برگزار میشود بسته به نوع دانشگاه معمولا هر ماه بین 1300 الی 2300 رینگیت میباشد.

در صورتی که تصمیم به یادگیری زبان در مالزی را دارید، پیشنهاد ما به شما این است که در کالجهای تخصصی زبان انگلیسی به طور جدا و قبل از شروع ترم ثبتنام کنید به دلیل اینکه دوره های زبان در کالج های زبان انگلیسی تخصصی تر میباشد و از کیفیت بالاتری نسبت به دوره زبان دانشگاهها برخوردار میباشند و از نظر هزینه هم تفاوت چندانی ندارند.


شرایط اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه UTM :

برای ورود به مقطع فوق لیسانس در این دانشگاه، داشتن مدرک لیسانس با حداقل معدل 15 مورد نیاز میباشد، کسانی که مدرک کاردانی دارند معمولا معدل کاردانی و کارشناسی مورد ارزیابی قرار میگیرد ولی 80% ارزیابی روی معدل دوره کارشناسی انجام میشود.


شرایط اخذ پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه UTM :

برای ورود به مقطع دکترا در این دانشگاه، داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس با حداقل معدل 15 مورد نیاز میباشد، در صورتی که معدل دوره فوق لیسانس بالاتر باشد و معدل دوره لیسانس پائینتر از 15 باشد مشکلی ایجاد نمیکند، چون 80% ارزیابی روی معدل دوره فوق لیسانس انجام میشود.لذا معدلهای بالاتر شانس بیشتری برای اخذ پذیرش دارند.


شرایط اخذ پذیرش برای کسانی که معدلشان کمتر از معدل مورد قبول دانشگاه هست:

برای ورود به هر مقطع و هر دانشگاهی در مالزی معمولا شرط معدل وجود دارد، مثلا یک دانشگاه شرط معدل را 15 در نظر گرفته ، یک دانشگاه 13 و یک دانشگاه 16 ، به همین ترتیب  شرایط برای معدل متفاوت هست که در قسمت اطلاعات هر دانشگاه، شرط معدل برای ورود به همه مقاطع در این سایت ذکر شده.

چنانچه معدل شما به حد نصاب نمیرسد، برای اقدام به اخذ پذیرش مشکلی ندارید، مثلا اگر شرط معدل یک دانشگاه برای ورود به مقطع فوق لیسانس این هست که معدل شما در لیسانس باید حداقل 15 باشد ولی معدل شما 14 هست، هیچ مشکلی برای ثبت نام ندارید و میتوانید مدارک را ارسال کنید و برای اخذ پذیرش اقدام کنید، ولی شرایط اخذ پذیرش برای شما کمی سخت تر میشود و گرفتن پذیرش کاملا 50-50 هست، و در صورتی که دانشگاه در رشته مورد نظر شما دانشجو و یا متقاضی کمتر داشته باشد، ممکن هست که شما را پذیرش کنند، و یا اینکه اگر معدل شما پائین باشد و سوابق کاری خوب و مقاله داشته باشید باز هم ممکن هست شما را پذیرش کنند، در لیست دانشجویان ما، دانشجویانی بوده اند که با معدل کم پذیرش شده اند به دلیل اینکه متقاضیان برای رشته مورد نظر دانشجو کم بوده اند و یا اینکه دانشجو سوابق کاری خوبی داشته است. پس شما هم اگر معدلتان به حد نصاب نمیرسد اقدام کنید ممکن هست که شما را پذیرش کنند، و پیشنهاد ما به کسانی که معدلشان به حد نصاب نمیرسد این هست که حداقل در 2 دانشگاه اقدام کنند که شانس بیشتری برای پذیرش داشته باشند.


مدارک مورد نیاز برای ثبت نام  در مقطع فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه UTM :

1- ترجمه رسمی مدرک لیسانس و ریز نمرات دوره لیسانس

2- ترجمه رسمی مدرک کاردانی و ریزنمرات دوره کاردانی ( برای کسانی که کاردانی دارند)

3- ترجمه رسمی مدرک فوق لیسانس و ریزنمرات دوره فوق لیسانس ( فقط برای متقاضیان دکترا )

4- همه صفخات پاسپورت حتی صفحه های خالی

5- یک قطعه عکس  ( 4*3 رنگی با زمینه آبی )

6- فرم های توصیه نامه اساتید ممهور به مهر استاد یا مهر دانشگاه (از قسمت دانلود سایت فرمها را دانلود کنید )

7- مدرک تافل یا آیلتس ( در صورتی که دارید )

8- سابقه کار ( در صورتی که دارید )

9- پروپوزال ( فقط برای متقاضیان دکترا و فوق لیسانس Research یا تحقیقاتی )

10- نامه تامین مالی

11- هزینه بررسی مدارک یا همان Application Fee جهت واریز به حساب دانشگاه

12 - رزومه یا همان سی وی

13- فرم تشکیل پرونده ( از طریق ایمیل درخواست کنید تا ما برایتان ارسال کنیم )

نکته مهم : در مورد اکثر مدارک مورد نیاز برای ثبت نام که دانشجویان در آماده کردن آن مشکل دارند، در حاشیه سمت راست سایت در قسمت اطلاعات لازم مدارک برای ثبت نام هر کدام در لینکی جدا توضیح داده شده است. در صورتی که برای آماده کردن مدارک خاص مشکل دارید به لینک توضیحات هر مدرک در سمت راست سایت مراجعه کنید.


نکات مهم زمان ارسال مدارک :

1- به دلیل تعداد زیاد مدارک ارسالی برای ما از طرف دانشجویان،لطفا زمان ارسال مدارک، نام هر مدرک اسکن شده را مشخص کنید ، به این صورت که وقتی مدرکی را اسکن میکنید و روی کامپیوترتان ذخیره میکنید، روی آن راست کلیک کنید و گزینه Rename  را انتخاب کنید و نام مدرک را تایپ کنید و سپس کلید Enter  را بزنید، منظور از نام مدرک یعنی اینکه نام آن فایل اسکن شده ای که ارسال کرده اید چیست که ما بتوانیم به راحتی مدارک شما را دسته بندی کنیم. مثلا اگر صفحه اول پاسپورت را اسکن کرده اید نامش را بگذارید پاسپورت. و مثالی دیگر اگر صفحه اول ریز نمرات لیسانس را اسکن کرده اید نامش را بگذارید ریز نمرات لیسانس یک و نام صفحه دوم ریز نمرات لیسانس را بگذارید ریزنمرات لیسانس دو، و اگر مدرک لیسانس را اسکن کرده اید نامش را بذارید مدرک لیسانس، به همین صورت نام همه مدارک را مشخص کنید بعد ارسال کنید .

2- مدارک را با فایل عکس اسکن کنید نه با فایل PDF و یا WORD  یا هر چیز دیگه ای ، فقط فایل عکس باشه مثل JPG .

3 - کسانی که نیاز به ارسال پروپوزال دارند، پروپوزال را حتما دو نمونه ارسال کنید، یک نمونه فایل PDF و یک نمونه هم فایل Word که در صورت نیاز به تغییر و یا اصلاح ما بتوانیم تغییرات مورد نیاز را انجام دهیم.

4- در صورتی که تعداد مدارک زیاد میباشند و به دلیل سرعت اینترنت  قادر به ارسال مدارک با یک ایمیل نیستید، مدارک را در چند مرحله ارسال کنید و یا همه مدارک را RAR کنید و ارسال کنید.

5- موضوع ایمیلی را که بوسیله ان مدارک را ارسال میکنید بگذارید مدارک ، و اگر در چند مرحله ارسال میکنید، موضوع ایمیل را بنویسید مدارک پارت یک، ایمیل بعدی که الباقی مدارک را ارسال میکنید موضوعش را بگذارید مدارک پارت دو تا آخر.

6- در صورتی که اصل مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس را هنوز نگرفته اید، میتوانید تصویر مدرک موقت را برای پذیرش ارسال کنید،

آیا مدرک موقت قابل ترجمه میباشد؟

زیر همه مدارک موقت نوشته شده ارزش ترجمه ندارد، این ارزش منظورش ارزش ترجمه رسمی ندارد، و ترجمه رسمی یعنی اینکه مدرک به تائید دادگستری و وزارت امور خارجه رسیده باشد،در صورتی که اصل مدرکتان اماده نیست همان مدرک موقت را به دارالترجمه ببرید و بگوئید برایتان ترجمه غیر رسمی کنند، ترجمه غیر رسمی یعنی اینکه نیازی به تائید دادگستری و وزارت امور خارجه ندارد، و فقط مهر دارالترجمه را داشته باشد. دوستانی که اصل مدرک را دارند حتما ترجمه رسمی انجام بدهند . ما بوسیله ارتباط نزدیک و چند ساله ای که با دانشگاههای مالزی داریم، در شرایط خاص میتوانیم با همان ترجمه غیر رسمی هم اقدام به اخذ پذیرش کنیم. و بعد از اینکه شما به مالزی رسیدید ، اصل مدارک هم تا ان زمان اماده شده و با خودتان به مالزی می برید.

لطفا در قسمت نظرات زیر این مطلب سوال نپرسید چون سوالات اینجا جواب داده نمیشود و این قسمت فقط برای درج نظر شما در مورد این مطلب میباشد، هر گونه سوالی دارید، از طریق فرمهای مشاوره و ایمیل ارسال کنید و حداکثر تا 24 ساعت جواب را دریافت کنید .               


+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
+/- نظر ها
افزودن جدید
mohammad  - salam   |2010-07-10 22:02:52
agha miladma ham az neveshte haye shoma lezat mibarim harchand ke man alan yek
mahe ke omadam malezi vali hamchenan neveshtehaye shoma ro mikhonam hamsayeye
azizzzzzzzz
علی  - سلام   |2010-07-13 13:23:04
آقا میلاد اگه میشه جلو هر رشته ای نوع ارائهby cours by research

هم بنویسید با تشکر
فاطمه  - تافل     |2010-07-14 12:37:42
سلام به شما بزرگوار. حقیقتا از زحمتتون فوق
العاده سپاسگزارم.
من هنوز مدرکم رو آزاد
نکردم اما هفته دیگه امتحان تافل دارم و
میخاستم نمره اش رو برای اونجا بفرستم تا
انشاالله بعد مرداد که مدرکم حاضر شد اقدامات
بعدی رو انجام بدم. اما هرچی تلاش کردم کد این
دانشگاه رو توی سایت ای تی اس پیدا کنم که نمره
ام رو برای اونجا ارسال کنم نتونستم!

میشه
خواهش کنم بزرگواری کرده و در این زمینه بنده
را تا قبل آزمونم راهنمایی بفرمایید چون
میخاستم تا قبل ار آزمونم کد را وارد کنم که
بعدا برام هزینه بر نداره. مرسی از لطفتون
عاطفه  - یه چندتا سوال   |2010-08-09 18:43:56
سلام
خسته غربت نباشید؛
یه چندتا سوال:
من می
خوام واسه ارشد معماری بیام utm.
هزینه ماهیانه
زندگی ام با توجه به اینکه کلاسهام توی
کوالالامپور تشکیل نمی شه تقریبا چقدر در
میاد؛
و همینطور شهریه هر ترمم چقدر می
شه؟
نحوه آموزش این رشته کدومه(امیدوارم کلاس
درس باشه!)
.
اگه کلاس درس یا درس+پایان نامه
نیست؛
خودتون چه دانشگاهی رو معرفی می کنید
که یکی از این دو روش رو ارائه بدن(شهریه رو هم
مد نظر بگیرید،مرسی).
.
از راهنماییتون خیلی
ممنون.
ali  - تشکر   |2010-08-27 06:32:44
سلام دوست من
می خواستم از مطالبی که نوشتی
تشکر کنم، منو از سر درگمی نجات دادی.. ;)
saeid  - هزينه     |2010-09-01 14:32:59
سلام
ميلاد جان تشكر به خاطر اطلاعات
خوبتان
ميشه لطف كني بگي هزينه رشته
الكترونيك در مقطع فوق ليسانس در utm چقدر است؟
farzaneh   |2011-09-22 17:11:09
mano0on vaghean az etelaati ke dar ekhtiyare hamvatananeto0n mizarid..hamishe
shad va sarboland bashid

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
کانال ما در تلگرام
آگهی
تماس با ما

     فرم مشاوره و ارزیابی رایگان 

      اینجا را کلیک کنید                                                                                                                                                                                                                                   

       شماره تماس مالزی

     0060172013700

      تلگرام-واتس آپ - وایبر

      7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران

             ایمیل 

   irantomalezi@gmail.com

قبل از تماس فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمائید. شماره تماس مالزی در لاین وایبر و واتس آپ فعال میباشد.ساعات تماس با شماره مالزی هر روز 7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران .

اطلاعات به روز مالزی در این سایت

 www.irantomalaysia.com

اطلاعات مشمولین سربازی
توصیه ها مهم از زبان میلاد
در خبرنامه سایت عضو شوید
Powered by WebGozar

 برای عضویت در خبر نامه نامتان را در مستطیل اول و ایمیلتان را در مستطیل دوم وارد کنید سپس روی مستطیل ارسال به خبر نامه کلیک کنید.بعد از عضویت در این خبر نامه ، هر زمان که مطلب جدیدی در سایت بنویسم و هر تغییر یا ویرایشی در نوشته های موجود بدهم از طریق سیستم خبرنامه به شما اطلاع میدهیم یعنی به ایمیلی که در بالا وارد میکنید ارسال میکنیم .