سلام

امیدوارم که حالتون خوب باشه و هیچ وقت بدون موبایل نمونید  

تو این پست قراره که  در مورد خریدن سیم کارت و هزینه های تماسها در مالزی و همچنین ارزانترین راههای تماس با ایران رو براتون بنویسم .

همتون میدونید برای تماس گرفتن به هر جای دنیا و هر شماره ای که بخواهید ، 3 تا راه وجود داره :

1- تماس با تلفن ثابت

2- تماس با موبایل ( تلفن همراه )

3- تماس با اینترنت

دانشجو محض اینکه میرسه مالزی ، اولین چیزی که براش مهمه ، اینکه یک راهی پیدا کنه تا بتونه در اولین فرصت با خانواده تماس بگیره و به بهونه اینکه ، آقا من رسیدم خیالتون راحت باشه ، یه خورده از دلتنگیش کم کنه ، حالا من اینجا راه کار رو بهتون میگم .

تماس با تلفن ثابت :

مطمئنا روزی که شما به مالزی میرسید، نمیتونید همون رو تلفن ثابت داشته باشید ، پس فعالا دور این گزینه یک خط قرمز بکشید ، بعدا که خونه اجاره کردید و اینترنت گرفتید، خود همون شرکتی که میاد براتون اینترنت وصل میکنه ، یک خط تلفن هم بهتون میده .

البته باز هم برای تماس با ایران یا هر کشور دیگه ای ، اگه بخواهید از داخل مالزی تماس بگیرید ، تلفن ثابت به صرفه نیست .

پس تلفن ثابت در مالزی فقط برای تماسهای داخل مالزی خوبه .

چقدر هزینه داره برای هر دقیقه ؟

اگه از شرکت TM که همان شرکت ملی مخابرات مالزی هست ، شما اینترنت بگیرید ، خودشون بهتون یک خط تلفن هم میدهند و هر شماره تلفن ثابتی که بخواهید در مالزی زنگ بزنید باهاش رایگانه ف و اگه با همون تلفن به موبایلهای داخل مالزی زنگ بزنید ، تقریبا هر دقیقه ای 0.1 یا 10 سنت رینگیت هزینه داره یعنی هر 10 دقیقه میشه 1 رینگیت .

یکسری از شرکتها هم که اینترنت دارند و تلفن هم میدهند ، برای تماس با تلفن ثابت برعکس TM  براتون هزینه می افته که اون هم باز دقیقه ای 0.1 رینگیت هست یعنی هر 10 دقیقه میشه 1 رینگیت .

در پست مربوط به اینترنت در مالزی ، به طور کامل در مورد نحوه گرفتن اینترنت براتون نوشته ام .

تماس با موبایل :

ببینید دوستان خوبم ، داشتن موبایل اون هم در یک کشور خارجی ، جز یکی از مهمترین مواردی هست که باید در همون اولین روز ورودتون به مالزی ، به فکرش باشید ، چرا که خانواده ها در ایران چشم انتظار هستند که بتونند با شما صحبت کنند و اینکه از مراحل انجام کارهاتون در اولین روزها مطلع باشند .

پس یادتون نره ، به محض اینکه به مالزی میرسید ، ابتدا یک سیم کارت تهیه کنید .

البته دانشجویانی که از طریق ما به مالزی میان ، اولین کارمون اینه که بعد از ورود مستقیم میریم دنبال خریدن سیم کارت .

و اما موبایل و سیم کارت .....

شاید بعضی هاتون فکر کنید که خدای من وقتی برسم مالزی ، تازه باید برم برای سیم کارت ثبت نام کنم ، حالا تا کی باید بمونم تا موبالم وصل بشه و از اینجور حرفها .

اصلا نگران نباشید ، شما وقتی دارید از ایران میائید ، سعی کنید حتی الامکان یک گوشی موبایل با خودتون بیارید ، یک گوشت کوب هم باشه که بتونید باهاش یه زنگ بزنید برای روزهای اولتون هم خوبه .

نحوه خرید سیم کارت موبایل در مالزی:

شرکتهایی که سیم کارت موبایل در مالزی ارائه میدهند تعدادشون زیاده و هر کدام سرویشهای خاص خودشون رو دارند که مشتریها بر اساس نیازشون هر کدام یک شرکت را برای خرید سیم کارت در نظر میگیرند .

حالا چه نوع سیم کارتی و از کدام شرکت  بگیرید ؟

همون طور که در ایران خودمون چند اپراتور هستن که سیم کارت میفروشند  مثل ایرانسل ، همراه اول و تالیا ، در مالزی هم چندین اپراتور بزرگ وجود دارند که خدمات تلفن همراه یا موبایل را بر عهده دارند که مهمترینشون اینها هستند :


  • Maxis
  • DiGi
  • celcom
  • U Mobile
  • Tune Talk


چند تا دیگه هم هست که من اونهارو نمیشناسم  که اسمهاشون رو بهتون بگم ، همه سیم کارتهایی هم که این شرکتها میدهند در واقع اعتباری هستند ، و باید مثل ایرانل در ایران شارژش کنید .

شاید بپرسید خوب از کدام اپراتور یا شرکت ما باید ، سیم کارت بگیریم یا در واقع کدام یکی از اینها بهتر هستند ؟

در مورد اینکه کدام اُپراتور یا اصطلاحاً سیم کارت برای استفاده بهتره هیچ نظر قاطعی نمی تونم بهتون بدم ، چراکه هر یک از این شرکت ها تسهیلات و امکانات ویژه ای برای کاربران خود در نظر گرفته اند که در بیشتر موارد قابل مقایسه با هم نیستند و از طرفی هر کدام از این سیم کارت ها نقاط ضعفی نسبت به بقیه دارند و تنها شخص استفاده کننده میتونه این موضوع رو بفهمه .

من خودم از روزی که به مالزی اومدم یک سیم کارت از شرکت   MAXIS خریدم و تا امروز هم دارم ازش استفاده میکنم ، به هر جای دنیا هم که بخوام میتونم تماس بگیرم و هیچ مشکلی تا به حال برام نداشته و از طرفی آنتن دهیش محشره ، که بیشتر دنبال همین موضوع هستند .

و حتی همه دانشجویانی هم که میان اینجا و براشون سیم کارت میخریم از همین MAXIS براشون میخریم ، و تا به حال نشنیده که کسی بگه سیم کارت من مشکل داره .

شما هم بهتره همین نوع سیمکارت رو در مالزی داشته باشید که اگه یه باری هم سر از بیابون درآوردید حداقل بدونید آنتن موبلتون خوبه .

یک نکته ای هم بگم که مکسیز رو با نام HOTLINK  هم میشناسند ، یعنی اگه روی سیم کارت نوشته بود هات لینک ، درواقع همون مکسیز هست .

نحوه خرید سیم کارت Maxis و هزینه خریدش :

شرکت بزرگ مکسیز تقریبا توی هر منطقه ای یک نمایندگی داره که برای خرید سیم کارتش ، شما باید به نمایندگیش برید و به قسمت ثبتنام یا رجیسترشن برید و بگید :

excuse me sir/madam i want to buy a new sim

قسمت ثبت نام در یکی از نمایندگی های مکسیز


بعد اصل پاسپورت و مبلغ 10 رینگیت پول بهش میدید ، اون هم شماره هایی رو که داره میذاره جلوتون و شما یکیش رو انتخاب میکنید .بسته هایی هم که سیمکارت توشون هست شبیه شکل زیر هستند .                                

                                  


یک بسته که سیمکارت از شرکت مکسیز توش هست البته بعضی بسته های جدید کمی متفاوت هستند


و بعد با پاسپورت شما ، سیمکارت رو رجیستر میکنه و به شما میده .

شما هم سیمکارت رو میذارید توی موبالتون و عدد 122 رو شماره میگیرید ، یعنی به 122 زنگ میزنید .

یه خانم شروع میکنه به صحبت کردن و میگه :

welcom to HOTLINK main menu

to check your balance, press one

to set your language please press two

to set your language to bahasa malayu please press one

to set your language to english, please press two

خوب شما به 122 که زنگ میزنید این خانمه موارد بالا رو میگه و به خط آخر که رسید داره میگه برای تنظیم شیم کارت روی زبان انگلیسی عدد 2 را بزنید و شما همون لحظه عدد 2 روی کیبور گوشیتون رو فشار میدید و چند ثانیه صبر میکنید و تماس رو قطع میکنید .

خوب تا اینجا شما سیم کارت رو خریدید و فعالش هم کردید و میتونید هر جایی که بخواهید تماس بگیرید .

البته بعضی از شرکتها چون سرشون خیلی شلوغه میگن تا نیم ساعت دیگه فعال میشه ولی معمولا 90% هون لحظه فعالش میکنند براتون .

یادتون نره که فقط سیم کارت مکسیز اینجوری فعال میشه . اگه خواستین از شرکتهای دیگه سیم کارت بگیرید باید ازشون بپرسید که چطوری فعال میشه یا اینکه بدین به خودشون تا فعالش کنند براتون .

خوب در بالا گفتم که 10 رینگیت برای خرید سیم کارت پرداخت میکنید ، و بعد که سیم کارت فعال شد درواقع 4 رینگیت هم شارژ توش هست .

چطوری شارژتون رو چک کنید با مکسیز ؟

برای چک کردن شارژ باید کد زیر را بزنید

اول میزنید ستاره *

بعد میزنید 122

بعد میزنید مربع #

بعد OK رو میزنید و شارژ شما رو به رینگیت نشون میده .


شارژ موبایل در مالزی :

برای خرید شارژ هم معمولا هر فروشگاهی که برید شارژ موبایل داره و میتونید بگیرید که در کارتهای 5 رینگیتی و 10 رینگیتی و 20 رینگیتی و 100 رینگیتی موجود هستند . شما معمولا 10 رینگیتی بگیرید که اگه مشکلی برای کارت پیش اومد حداقل زیاد ضرر نکرده باشید ، اینطوری نمیشه ها، اینو برا محکم کاری گفتم . از همونجایی هم سیم کارت میخرید میتونید شارژ اضافه هم بخرید .

روی خود اون کارت شارژ هم نوشته که چه کدی رو وارد کنید برای شارژ کردنش .


                                       

                                                                                     این هم 2 تا کارت شارژ10 رینگیتی

بعدا که حساب بانکی در مالزی باز کردید ، میتونید خدمات اینترنتی حسابتون رو فعال کنید و از آنلاین شارژ بخرید .

توی ایران یادمه وقتی یه شارژ همراه اول میخریدیم ، مثلا اگه شارژ 5 هزار تومانی بود ، طرف میفروخت 5200 تومان بعد که وارد موبایل میکردی ، میدیدی 4800 تومان شارژ شده .

ولی توی مالزی اینطوری نیست ، برای مثال شارژ 10 رینگیتی رو که میخری ، باید 10 رینگیت پرداخت کنید و وقتی هم وارد موبایلش میکنید همون 10 رینگیت کامل شارژ میشه .


هزینه تماسهای داخلی در مالزی با استفاده از موبایل :

با همون سیم کارت مکسیزی که میخرید ، با هر موبایلی که در مالزی تماس بگیرید و یا هر تلفن ثابتی در مالزی ، تقریبا برای هر دقیقه 0.33 رینگیت و به عبارتی 33 سنت از شارژتون کم میکنه .

یعنی هر 3 دقیق تقریبا 1 رینگیت میشه .بعد از تماس هم ، یک پیغام میاد روی موبایلتون که اینقدر صحبت کرده اید و اینقدر دیگه شارژ دارید .

یه مزیت خیلی خوب maxis هم اینه که ، هر زمان که موبالتون خاموش باشه و یا در دسترس نباشه ، به محض اینکه روشن کنید و آنتن بده ، یک SMS از شرکت MAXIS براتون میاد و توش نوشته که موقعی که در دسترس نبودین و یا خاموش بودین ، چه شماره هایی و چه ساعتی بهتون زنگ زدند .

اگه موبالتون گوشت کوب نباشه ، اکثر مواقع که شما در دسترس نیستین و کسی بهتون زنگ میزنه ، شماره شما از طرف شرکت میره روی پیغام گیر میره و به طرف میگه فعلا در دسترس نیست ، پیغامتون رو بذارید .

هر زمان که شما در دسترس باشید ، مجدد یک پیغام براتون میاد و میگه که یک نفر براتون پیام صوتی فرستاده .

این مزیت خوبیه ، البته الان فکر کنم که سیم کارتهای اعتباری در ایران هم این مزیت رو داشته باشند .


هزینه تماس تلفنی از مالزی به ایران

برای تماس با ایران از طریق همین سیمکارت موبایل که خریدید، اگه مستقیم به ایران زنگ بزنید ، تقریبا دقیقه ای 2.5 رینگیت هزینه داره و برای تماس مستقیم باید اینطوری شماره بگیرید :

مثلا تماس با شماره ثابت در تهران :  009821778804  یعنی اول کد ایران بعد کد تهران بدون صفر بعد شماره خونه و همین طور برای همه شهرها به همین صورته

مثلا برای تماس با شماره موبایل در تهران :  0098912747474 یعنی اول کد ایران بعد شماره موبایل بدون صفر اولش و همین طور برای موبایل همه شهرها به همین صورته

و شما بهتره با موبالتون مستقیم به ایران زنگ نزنید چون هزینش زیاده .

این آقا مکسیز الان یکی دوسالی هست یه امکاناتی گذاشته که شما بتونید خیلی ارزونتر با ایران تماس بگیرید .

برای تماس ارزان با سیم کارت مکسیز باید به اول شماره عدد 132 رو اضافه کنید بعد شماره بگیرید که اینطوری هر دقیقه هزینش میشه 0.5 رینگیت یا همون 50 سنت یا همون نیم رینگیت ، یعنی 2 دقیقه میشه 1 رینگیت .

مثلا تماس با شماره ثابت در تهران :  132009821778804  یعنی اول کد ایران بعد کد تهران بدون صفر بعد شماره خونه و همین طور برای همه شهرها به همین صورته

مثلا برای تماس با شماره موبایل در تهران :  1320098912747474 یعنی اول کد ایران بعد شماره موبایل بدون صفر اولش و همین طور برای موبایل همه شهرها به همین صورته


یه راه دیگه برای تماس با ایران استفاده از کارت تماس های خارجیهست که وارد موبالتون میکنید و از طریق همون سیم کارت مکسیز تماس میگیرید که این روش هم دقیقا هزینش مثل همون کد 132 هست و بهتره تا زمانی که میشه با همون 132 تماس بگیرید دنبال این کارتها نباشید .

 توی مالزی تا دلت بخواد ، در سوپر مارکتهای ایرانی کارتهای تماس با ایران هست ، این کارتها ، 10 رینگیتی و 20 رینگیتی و 30 رینگیتی هستند ، به همون قیمتی که روی کارت هست پول میدین مثلا اگه روش نوشته 20 رینگیت ، شما هم 20 رینگیت پول میدین .

کارت ها هم معمولا فارسی روش نوشته که چطوری ازش استفاده کنید ، به این صورت هست که یک کد و یک شماره رمز روش داره و وارد موبالتون میکنید و بعد به همون صورتی که که روش نوشته تماس میگیرید ، فراموش نشه که این شارژ فقط مختص تماس با خارجه و برای تماسهای داخلی اصلا استفاده نمیشه .

هزینه هر دقیقه تماس با ایران اگه از این کارتها استفاده کنید مثلا با یک کارت 10 رینگیتی :

اگه با موبایل ایران تماس بگیرید ، تقریبا 20 دقیق میشه صحبت کنید .

اگه با تلفن ثابت تماس بگیرید ، تقریبا 25 تا 30 دقیقه میشه صحبت کنید .


تماس با ایران از طریق تک زنگ و یا اس ام اس

این راه هم که معمولا بین همه ما مرسوم هست ، همون طور که از اسمش پیداست ، هر زمان که کار دارید با ایران و یا دلتون برا کسی تنگ میشه ، میتونید یک تک زنگ روی موبایلش بزنید تا بهتون زنگ بزنه ، چون شماره میافته .

و یا اینکه یک SMS بزنید بگید لطفا با من تماس بگیرید .

این راه سوم هم کم خرجه و هم بدون دردسر ، سعی کنید حتی الامکان از این راه استفاده کنید .


هزینه ارسال هر SMS از مالزی به ایران :

برای موبایلهای ایران هم میتونید اس ام اس ارسال کنید و هزینه هر اس ام اس الان 50 سنت هست یعنی 0.5 رینگیت ، یعنی 2 عدد SMSکه ارسال کنید میشه 1 رینگیت ناقابل  . نیاز به هیچ کد و کار خاصی نیست ؟اس ام اس رو که نوشتین شماره را به صورت زیر وارد کنید :

00989124444444

یعنی کد ایران رو میزنید و شماره موبایل رو بدون صفر اولش وارد میکنید .


هزینه تماس از ایران به مالزی :

والا این رو من زیاد اطلاعاتش رو ندارم ولی خانواده خودمان که زنگ میزنند از کارتهای تماس با خارج استفاده میکنند و میگن که هر دقیقه تقریبا 90 تومان برامون تموم میشه .

اس ام اس هم از ایران که بهمون میزنند ، البته با ایرانسل ، فکر میکنم که هر اس ام اس 200 تومان حساب میشه .

تماس با ایران از طریق اینترنت :

این روش رو هم که معمولا همه میدونند هم از طریق یاهو و هم از طریق اسکایپ یا OOVO

این هم تلفن و موبایل و هزینه ها ، فکر کنم دیگه همش رو گفتم ، اگه در این مورد مطلبی خواستین که در نوشته های من نبود ، میتونید ایمیل بزنید و یا تماس بگیرید ، در خدمتتون هستم .

انشاءلله همیشه روزهاتون شاد باشه و تماسهاتون خوشحال کننده .

میلاد

یاران خوبم ،لطفا در قسمت نظرات که زیر همین پست هست سوال نپرسید و فقط نظرتون را بنویسید ، هر سوالی براتون پیش اومد ، از طریق ایمیل ارسال کنید ، چون در قسمت نظرات سوالها جواب داده نمیشه و این قسمت فقط برای نوشتن نظرهای خوب شما در مورد این پست هست که من بدونم این مطلب براتون مفید بوده یا نه.پیشاپیش از نظرهای گرمتون ممنونم.

+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
+/- نظر ها
افزودن جدید
فرشته  - "خواهرم در مالزي است"   |2010-07-04 10:48:14
سلام ميلاد جان باتشكر ازراهنمايي هاي خوبت
خواهر من چند روزي است وارد مالزي شد ودر
جستجوي اجاره مسكن مناسب دركوالالامپور است
من شماره تلفن شما رادادم تا تماس بگيره
اميدوارم بتوانيد راهنمايي كنيد خيلي خيلي
ممنونم
محمد کاظم  - قیمت ماشین   |2010-08-10 13:26:44
میلاد جان سلام
بابت زحماتت ممنون
از قیمت
ماشینهاتو مالزی هم چیزایی بگین ممنون میشم
هومن روشنایی   |2011-05-17 11:31:32
سلام میلاد جان.فقط میشه گفت عالی بود . مثل
همیشه.
زهرا   |2011-10-10 00:29:50
سلام.20همین ماه میرم مالزی ممنون از راهنمایی
هات.
احسان  - تشکر     |2012-03-23 07:41:15
سلام. من چند روز دیگه دارم میام مالزی، خیلی
ممنون از اطلاعات عالی شما. خدا رو چه دیدین
شاید با شما تماس بگیرمو کلی بهتون زحمت بدم.
در هر صورت سایت خیلی خوبی دارین. ممنونم

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
کانال ما در تلگرام
آگهی
تماس با ما

     فرم مشاوره و ارزیابی رایگان 

      اینجا را کلیک کنید                                                                                                                                                                                                                                   

       شماره تماس مالزی

     0060172013700

      تلگرام-واتس آپ - وایبر

      7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران

             ایمیل 

   irantomalezi@gmail.com

قبل از تماس فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمائید. شماره تماس مالزی در لاین وایبر و واتس آپ فعال میباشد.ساعات تماس با شماره مالزی هر روز 7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران .

اطلاعات به روز مالزی در این سایت

 www.irantomalaysia.com

اطلاعات مشمولین سربازی
توصیه ها مهم از زبان میلاد
در خبرنامه سایت عضو شوید
Powered by WebGozar

 برای عضویت در خبر نامه نامتان را در مستطیل اول و ایمیلتان را در مستطیل دوم وارد کنید سپس روی مستطیل ارسال به خبر نامه کلیک کنید.بعد از عضویت در این خبر نامه ، هر زمان که مطلب جدیدی در سایت بنویسم و هر تغییر یا ویرایشی در نوشته های موجود بدهم از طریق سیستم خبرنامه به شما اطلاع میدهیم یعنی به ایمیلی که در بالا وارد میکنید ارسال میکنیم .