سلام به همگی

امیدوارم که این روزهای زیبا و قشنگ ماه مبارک رمضان بهتون خوش گذشته باشه و حداکثر استفاده را کرده باشید و ما را از دعاهای خیرتان فراموش نکرده باشید .

چون توی این پست قرار است یه خورده میلاد مثل همیشه پرحرفی کنه ، زود میرم سر اصل مطلب .

توی این پست میخوام در مورد یکی از بهترین مراکز زبان در مالزی براتون بنویسم میخوام در مورد کلیه اطلاعات و شرایط تحصیل در کالج زبان انگلیسی لندن شعبه کوالالامپور براتون بنویسم ، اگر واقعا قصد یادگیری زبان در مالزی را دارید این پست رو هم حتما بخونید ، امیدوارم که براتون مفید باشه .


نام کامل این کالج : London English Academy

اگر 3 حرف اول سه کلمه بالا رو کنار هم بذارید میشه  LEA  که اینجا معمولا کالجها رو به نام مختصر هم میخوانند که این کالج رو با نام LEA  هم میخوانند و میشناسند .ما ایرانی ها هم که با نام کالج زبان انگلیسی لندن میخوانیمش معمولا .


معرفی کالج زبان انگلیسی لندن :

مرکز آموزش زبان لندن ، در واقع یکی از بهترین و مهمترین مراکز آموزش زبان در شهر لندن در کشور انگلیس هست ، و در چندین کشور دنیا هم شعبه دارد که یکی شعبه های این مرکز در کشور مالزی واقع شده ، که در واقع همین مرکز زبان لندن ( LONDON ) شعبه کوالالامپور هست .

و یک نکته اینکه مرکز زبان لندن به زودی تبدیل به یکی از مراکز جهانی آموزش زبان تبدیل میشه و تا امروز تقریبا 700 دانشجو از 60 تا 80 کشور دنیا از این مرکز فارغ التحصیل شده اند ، انشاءلله که شما دوستان خوب من هم با کمک من در این کالج ثبت نام کنید و یکی از فارغ التحصیلان آینده این کالج باشید .

از نظر شخصی من، این کالج بعد از کالج آیمک، یکی از بهترین کالجهای زبان انگلیسی در مالزی هست.


موقعیت مکانی کالج زبان انگلیسی لندن ( London ) :

کالج زبان لندن شهبه کوالالامپور ، در یک منطقه فوق العاده زیبا ،آرام و خوش آب و هوا واقع شده ، که واقعا من خودم وقتی میرم اونجا دیگه دوست ندارم برگردم به منطقه محل زندگی خودمان ، در اطراف کالج هم ساختمان های بسیار شیک و مراکز خرید بزرگ و زیبا یک نمای خاصی به منطقه داده و نظر هر کسی رو واقعا به خودش جلب میکنه و یک روحیه شاد برای درس خوندن به ادم میده .

کالج زبان لندن در منطقه اوتاما واقع شده که در واقع جز به دامنسرا چسبیده هست و دسترسی به فروشگاهها و مراکز خرید و مکانهای مورد نیاز دانشجویان خیلی راحت هست .

از محل کالج تا مرکز شهر کوالالامپور هم حدود 15 دقیقه راهه با ماشین


کیفیت کالج زبان انگلیسی لندن ( London ) و همکاری با دانشگاهها :

به جرات میتونم بگم که کالج زبان لندن یکی از کالج هایی هست که واقعا هر چه از کیفیتش بگیم کم گفتیم ، من شخصا در این مورد خیلی زیاد تحقیق کردم ، با اساتید کالج چند جلسه صحبت کردم ، با مسئولین با دانشجویانی که اونجا درس میخونند .

روزی هم به دفتر مدیر کالج رفتم و کلی با همدیگه در مورد کالج صحبت کردیم و بعدا متوجه شدم که با کیفیت بودن این کالج با سند و مدرک هست نه با حرف .

ببینید دوستان خوبم ، شما وارد هر کدام از دانشگاههای مالزی که بخواهید بشید باید حداقل نمره آیلتس 6 داشته باشید که واقعا گرفتن این نمره به تلاش زیادی نیاز داره .

مثلا شما باید برید به کالج های زبان و دوره بگذرونید بعد برید امتحان زبان بدین ، حالا در بین این همه کالج زبان در مالزی ، این کالج زبان لندن کیفیتش قدری خوب هست که چند تا از دانشگاههای بزرگ مالزی ، مدرکش رو بدون دادن امتحان قبول دارند ، یعنی اینکه کسی که دوره زبان این کالج رو بگذرونه برای ورود به دانشگاههای زیر نیاز به هیچ مدرک و نمره زبانی نداره :

Ucsi

Taylor

Sunway

Help

Kdu

Limkokwing

Apiit

Inti university

Ubinary university

همین طور که میدونید اینها دانشگاههای مهمی هستند ، و همشون با کالج لندن شعبه کوالالامپور همکاری مستقیم دارند ، یعنی اینکه اگه شما دوره زبان این کالج رو بگذرونید دیگه برای ورود به دانشگاههایی که در بالا ذکر شده نیازی به هیچ چیزی ندارید .

این مزیت رو هیچ کدام از کالجهای تخصصی  زبان در مالزی ندارند ، که این واقعا کیفیت یک کالج رو نشون میده که مدرکش از سوی دانشگاهی مورد تائید قرار بگیره .

و کالج لندن همین طور اگه پیش بره و روز به روز به کیفیتش اضافه بشه ، مطمئنا تا اینده ای نه چندان دور بعد از گذراندن دوره در این کالج برای ورود به دانشگاههای دیگر مالزی به مدرکی نیاز نخواهید داشت .

با اساتید این کالج هم من تک تک صحبت کردم واقعا نقصی در کارشون نتونستم پیدا کنم خیلی مهربون و متخصص هستند ولی اکثر اساتید اهل مالزی و هند و چین هستند و یکی از اساتیدون هم اهل نیوزلند هست، برعکس کالج آیمک که چندین استاد از کانادا، آمریکا و انگلیس داره.


ترم های تحصیلی در کالج زبان لندن :

در کالج زبان London  دارای 10 ترم تحصیلی هست ، هر ترم هم یک ماه هست که شما میتونید از یک ماه تا 10 ماه در این کاج ثبت نام کنید و در دوره هاش شرکت کنید .


امتحان تعیین سطح و مشخص شدن دوره :

خیلی از شما سوال میکنید که از این دوره 10 ماهه ما باید چند ماه بگذرونیم و از چه دوره ای باید شروع کنیم . ببینید دوستان خوبم ، شما وقتی ثبت نام میکنید یک نامه پذیرش به شما میدهند و وقتی که میائین اینجا ، یک امتحان تعیین سطح از شما میگیرند ، این امتحان شامل همه مهارتهای زبان میشه .

همون روز هم نتیجه امتحان رو بهتون میدهند ، در واقع این امتحان سطح زبان شما رو مشخص میکنه ، یعنی اگه کسی در امتحان سطحش 4 باشه یعنی باید زبانش رو از سطح 5 شروع کنه . و از سطح 5 تا 10 هم 5 ماه میشه که شما میتونید به انتخاب خودتون از 1 ماه تا 5 ماه ثبت نام کنید .


برنامه کلاسهای کالج زبان لندن :

کلاسهای زبان در لندن ، هر هفته 5 روز میباشد از روز دوشنبه تا جمعه ، یعنی روزهای شنبه و یکشنبه کالج تعطیل و میتونید حسابی استراحت کنید .

ساعتهای کلاس هم در اون 5 روز ، تقریبا روزی 5 ساعت هست ، که 3 ساعت رو به طور کامل مختص یادگیری در نظر گرفته اند و 2 ساعت هم برای ارتباط مستقیم استاد با دانشجو در نظر گرفته اند .

در 3 ساعت یادگیری که همتون میدونید که استاد درس میده و شما باید گوش کنید و یاد بگیرید و در 2 ساعت بعدی ، استاد دیگه درس خاصی نمیده و شما میتونید با استاد صحبت کنید و ارتباط برقرار کنید که این قسمت مختص قسمت مکالمه هستش و شما خیلی راحت میتونید زبانتون رو تقویت کنید چون به طور مستقیم با استاد در ارتباط هستین و میتونید در مورد همه مسائل سوال بپرسید و کمک بگیرید و با همکلاسی های خارجی هم اون 2 ساعت در روز ارتباط داشته باشید که مطمئنا خیلی موثر خواهد بود .

پس کلاسها هفته ای 5 روز و روزی 5 ساعت هست .


هزینه دوره های زبان در کالج زبان لندن :

در جدول زیر هم هزینه ها رو به صورت جدا براتون نوشتم ، کلیه هزینه ها هم رینگیت مالزی میباشند .طول دوره شهریه دوره هزینه ثبت نام هزینه ویزا حق سرویس حق امضا بیمه جمع کل هزینه دوره
1 ماهه 1600 500 70050 150 370 3370
2 ماه 3200 500 700100 150 370 5020
3 ماهه 4800 500 700 150 150 370 6670
4 ماهه 6400 500 700 200 150 370 8320
5 ماهه 8000 500 700 250 150 370 9970
6 ماهه 9600 500 700 300 150 370 11620
7 ماهه 11200 500 700 350 150 370 13270
8 ماهه 12800 500 700 400 150 370 14920
9 ماهه 14400 500 700 450 150 370 16570
10 ماهه 16000 500 700 500 150 370 18220

شروع کلاسها و ثبت نام در کالج زبان لندن :

دوستان خوبم ، شما هر زمانی که بخواهید میتونید در این کالج ثبت نام کنید ، یعنی هر روزی و هر تاریخی که شما مدارکتون رو برای من ارسال کنید ، من کارهای ثبتنامتون رو انجام میدهم . یعنی اینکه کالج زبان لندن هر ماه دانشجو میگیرد و کلاسهای جدید ، اولین دوشنبه هر ماه میلادی شروع میشه .


مدارک لازم برای ثبت نام در کالج زبان London :

یک قطعه عکس

تصویر صفحه اول پاسپورت

مبلغ اولیه ثبت نام جهت پرداخت به کالج که میشه 150 رینگیت


نحوه ثبت نام در کالج زبان انگلیسی لندن :

برای ثبت نام در این کالج ، لیست مدارکی را که در بالا براتون نوشتم رو ، اماده کنید و اسکن کنید و به جی میل من ارسال کنید ، یعنی اینکه اصل مدارک شما نیاز نیست ، و با همون مدارک اسکن شده ای که شما ارسال میکنید من کارهاتون رو انجا میدهم و بعد از اینکه پذیرشتون اماده شد براتون ارسال میکنم .

برای ثبت نام اولیه هم اون مبلغی که باید به کالج پرداخت کنید رو شما متونید در ایران این مبلغ رو به تومان به نماینده من بدهید ، و ایشان خودشان به حساب ما واریز میکنند و ما اینجا به رینگیت میگیریم و تحویل کالج میدهیم .

بعد از واریز مبلغ اولیه ثبت نام به حساب کالج ، رسید بانکی که از طرف کالج صادر میشه را براتون ارسال میکنم .


مدت زمان پذیرش :

از روزی که شما لیست مدارک بالا رو برای من ارسال کنید ، تقریبا 1 هفته طول میکشه که کارهاتون انجام بشه و نامه پذیرشتون آماده بشه .


خوابگاههای کالج زبان لندن :

یکی از مشکلات دانشجویان ایرانی موقع ورود به مالزی مسئله خونه و خوابگاه و یا به قول خودمون یک سرپناهی هست که خوشبختانه کالج LEA  خوابگاه داره که همه دانشجویان میتونند از خوابگاهها استفاده کنند .

خوابگاهها هم در یک مجتمع خوب و زیبا هستند که در کنار کالج قرار دارد و خیلی راحت با 2 دقیقه پیاده شما از خوابگاه به کالج میرسید ، خوابگاههای هم به صورت آپارتمانهای 3 خوابه هستند ، یعنی در هر اپارتمان 3 تا اتاق خواب وجود داره و یک هال و پذیرائی و آشپزخونه ، در واقع یک خونه هست دیگه که 3 تا اتاق خواب داره .

اتاق خوابها عبارتد از :

اتاق مستر : اتاقی نسبتا بزرگ که در داخل اتاق سرویس بهداشتی و حمام و دستشویی وجود داره .

اتاق میدل : که یه خورده از اتاق مستر کوچکتر هست و داخل اتاق سرویس بهداشتی وجود نداره.

اتاق اسمال : که از اتاق میدل یه خورده کوچیکتر هست و سرویس بهداشتی داخل اتاق وجود نداره .

نکته : داخل حال یک حمام و دستشوی وجود داره که برای اتاق میدل و اسمل مشترک هست .


در شکل زیر تصویر یکی از اتاقها رو براتون میذارم . این اتاق مستر هست .


هزینه خوابگاه :

دقت کنید که در اتاق اسمال فقط یک نفر میتونه زندگی کنه یعنی اتاق یک نفره هست و هزینه هر ماه اجاره این اتاق مبلغ 650 رینگیت هست .

هزینه اتاق میدل ماهیانه 800 رینگیت هست که این اتاق رو به 2 نفر میدهند و هر نفری باید 400 رینگیت پرداخت نماید .

هزینه اتاق مستر ماهیانه 1200 رینگیت هست که این اتاق رو به 2 نفر میدهند و هر نفری باید 600 رینگیت پرداخت کنه .


نکته :

دوستانی که میخواهند خودشون به تنهایی در اتاق مستر یا میدل باشند باید هزینه کامل اتاق رو بدهند ، یعنی اگه بخواهید به تنهایی در میدل باید باید ماهی 800 رینگیت بدین و اگه بخواهید به تنهایی در اتاق مستر باسید باید ماهی 1200 رینگیت بدین که معمولا این مورد به صرفه نیست براتون و بهتره که مشترک بگیرید .

داخل مجتمع هم امکاناتی از قبیل استخر ،سونا ، جکوزی ، نگهبانی 24 ساعته ، زمین تنیس ، سالن بدنسازی خشکشویی ، سالن بدنسازی ، سوپر مارکت و .... هستند که به راحتی و به طور رایگان میتونید از همشون استفاده کنید .


هزینه ودیعه یا همون پول پیش خودمون هم برای هر نفری که در خوابگاه زندگی میکنه ، مبلغ 700 رینگیت میشه ، که وقتی شما خوابگاه رو تحویل بدین این 700 رینگیت دوباره به شما برگشت داده میشه .

نکته خیلی مهم :

دوستانی که میخواهند از خوابگاههای کالج استفاده کنند باید همون موقع که مدارکشون رو ارسال میکنند برای ثبت نام ، این مبلغ 700 رینگیت رو هم باید بدین که خوابگاه رو براتون رزرو کنیم ف در غیر اینصورت خوابگاه گیرتون نمیاد .برای ارسال مبلغ هم که رابط من در ایران بهتون کمک میکنه و اصلا جای نگرانی نیست .


مراکز خرید نزدیک کالج :

در فاصله چند دقیقه ای کالج زبان LEA  دو تا از بزرگترین مراکز خرید مالزی به نام های IKEA  و ONE UTAMA و CURVE هم وجود دارند که شما هر چیزی که بخواهید از شبر مرغ تا جون آدمیزاد با قیمت مناسب تهیه کنید .من تقریبا محل زندگی ام حدود نیم ساعت تا 40 دقیقه به این کالج فاصله داره ولی بارها شده که برای خرید به مرکز ایکیا که در نزدیکی این کالج هست رفته ام ، چون هم خیلی بزرک و با تنوع هست و هم اینکه قیمت هاش خیلی خوبه .

در شکل زیر تصوی مرکز خرید کرو را در شب براتون میذارم ، جای خیل شیک و زیبائی هست .
ویزای دانشجویی :

برای گرفتن ویزای دانشجوی از کالج بان انگلیسی لندن باید ، حداقل در دوره 4 ماهه ثبت نام کنید ، به این صورن که اگه شما زیر 4 ماه ثبت نام کنید بهتون ویزای تحصیلی نمیدهند و اگه 4 ماه تا 5 ماه ثبت نام کنید بهتون ویزای دانشجویی 6 ماهه میدهند و اگه بالای 6 ماه ثبت نام کنید ، بهتون ویزای تحصیلی یک ساله میدهند .

برای ثبت نام در این کالج باید حداقل سن شما 16 سال باشه و برای سنهای بالاتر جهت گرفتن ویزا محدودیت سنی وجود نداره و همه از 16 سال به بالا میتونند ویزا بگیرند.

دقت کنید که کسانی که میخواهند ویزای تحصیلی بگیرند قبل از اومدن به مالزی اعتبار پاسپورتتون رو چک کنید که بالای یک سال اعتبار داشته باشه .

برای کسانی هم که متاهل هستند در صورتی که بالای 4 ماه ثبت نام کنند ، میتونند ویزای دانشجویی بگیرند و همسر و فرزندانتون هم ویزای همراه شما را در مالزی بگیرند .

نکته مهم : از اول ژانویه 2012 طبق قوانین جدید ویزا ، اداره مهاجرت مالزی دیگه به کسانی که در کالج درس میخونند سرویس ویزای همراه نمیده و یعنی اگه کسی دوره زبان داره میگذرونه و و خانم یا فرزندش درس نمیخونه دیگه نمیتونه ویزای همراه بخونه که یا باید همسرش هم در کالج زبان ثبت نام کنه یا در دانشگاه و یا اینکه یک خروج از مالزی بزنه که ویزای توریستی 3 ماهه اش تمدید بشه .


بیمه خدمات درمانی :

برای گرفتن بیمه خدمات درمانی باید حداقل 4 ماه در کالج ثبت نام کنید تا بهتون بیمه دانشجویی بدهند ، کسانی که در دوره های زیر 4 ماه ثبت نام میکنند بیمه دانشجویی شامل حالشون نمیشه .

باز هم هر سوالی در مورد این کالج داشتین که من ننوشته بودم ، بپرسید ، من در خدمت همتون هستم .

امیدوارم دوستانی که در این کالج ثبت نام میکنند روزهای خوبی رو پشت سر بذارند .

به امید دیدار شما هموطنان خوبم در کالج زبان لندن .

میلاد


یاران خوبم ،لطفا در قسمت نظرات که زیر همین پست هست سوال نپرسید و فقط نظرتون را بنویسید ، هر سوالی براتون پیش اومد ، از طریق ایمیل ارسال کنید ، چون در قسمت نظرات سوالها جواب داده نمیشه و این قسمت فقط برای نوشتن نظرهای خوب شما در مورد این پست هست که من بدونم این مطلب براتون مفید بوده یا نه.پیشاپیش از نظرهای گرمتون ممنونم.


+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
+/- نظر ها
افزودن جدید
ناشناس   |2011-08-15 20:49:33
mamnoon az etelaate mofidetun
kaveh  - tashakor   |2011-08-15 20:54:12
salam jenabe milad
merci az etela resani mofid
donokte be hamvatane
geramim
avalan megdare pardakhte hazine fardi baraye otaghe master darsorate
salahdid eslah farmayeed
dovom inke dar morede ranking ha be site marboote
moraje kardam a makami motafavet ast khosoosan bar hasabe reshtehaye
tahsili
salem va saboland bashid
az rahnamayee ke dar morede kharide khodroo
dashtid sepasgozaram
be khanvade mohtaram salam beresanid
eradatmand kaveh
majid  - راهنمایی   |2011-09-07 11:57:52
سلام.ممنون از اطلاعاتتون.
من 1 ماه میشه که
اومدم مالزی.و تو riana green خونه گرفتم.این مرکز
به خونم ظاهرا نزدیکه.می خواستم ببینم این
مرکز بهتره یا بریتیش کنسیل.می خوام شش ماه
ثبت نام کنم.چطور با شما تماس بگیرم.؟
mahmoud  - hi   |2011-09-07 19:49:31
agha mamanon az rahnamaiiton

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
کانال ما در تلگرام
آگهی
تماس با ما

     فرم مشاوره و ارزیابی رایگان 

      اینجا را کلیک کنید                                                                                                                                                                                                                                   

       شماره تماس مالزی

     0060172013700

      تلگرام-واتس آپ - وایبر

      7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران

             ایمیل 

   irantomalezi@gmail.com

قبل از تماس فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمائید. شماره تماس مالزی در لاین وایبر و واتس آپ فعال میباشد.ساعات تماس با شماره مالزی هر روز 7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران .

اطلاعات به روز مالزی در این سایت

 www.irantomalaysia.com

اطلاعات مشمولین سربازی
توصیه ها مهم از زبان میلاد
در خبرنامه سایت عضو شوید
Powered by WebGozar

 برای عضویت در خبر نامه نامتان را در مستطیل اول و ایمیلتان را در مستطیل دوم وارد کنید سپس روی مستطیل ارسال به خبر نامه کلیک کنید.بعد از عضویت در این خبر نامه ، هر زمان که مطلب جدیدی در سایت بنویسم و هر تغییر یا ویرایشی در نوشته های موجود بدهم از طریق سیستم خبرنامه به شما اطلاع میدهیم یعنی به ایمیلی که در بالا وارد میکنید ارسال میکنیم .