سلام

امیدوارم که حالتون خوب باشه

همون طور که همتون میدونید ، کرایه ماشین در مالزی بسیار وحشتناک هست و اکثر دانشجویانی که از ایران به مالزی میان ، ترجیح میدن که اینجا ماشین بخرند .

برای خرید ماشین دوستانی که از ایران میان ، خوب نه جایی رو بلدند که برن ماشین بخرند و نه اینکه در مورد مسائل فنی ماشینهای مالزی چیزی میدونند و نه اینکه در مورد قیمتها و همچنین اینکه چه ماشینی بخرند ، دقیقا مثل روزی که خودم میخواستم در مالزی ماشین بگیرم .

اگر قصد خرید ماشین در مالزی رو دارید ، به هیچ عنوان نگران نباشید ، فقط لازمه به محض رسیدن به مالزی با موبایل من تماس بگیرید .

چون من در ایران هم که بودم ، سابقه خرید و فروش ماشین رو داشتم و نسبت به مسائل فنی ماشین هنرمند بودم ، بعد از اینکه ماشین خودم رو در مالزی خریدم و دیدم که شرایط خرید ماشین در مالزی با ایران متفاوت هست ، تصمیم گرفتم که کلیه مراحل رو آموزش ببینم ، تا بتونم در مالزی هم به هموطنان کمک کنم تا بتونند ماشین مورد علاقه شون رو با بهترین قیمت بگیرند .

تا به حال چندین ماشین برای دانشجویان و هموطنان خریده ام اینجا ، که تعدادشون خیلی زیاده ، و با توجه به تجربه کاری که در این زمینه دارم و همچنین شناخت کامل نسبت به مسائل فنی ماشینهای مالزی و مراحل خریدشون ، تصمیم گرفتم که این پست رو بنویسم تا کلیه دوستانی که میان مالزی و این پست رو میخونند ، برای خرید ماشین با من تماس بگیرند تا من کمکشون کنم ، چون دیده ام کسانی رو که در این مورد به مشکل جدی خورده اند و وسط کارشون هم که با من تماس گرفته اند نتونستم دیگه کاری براشون بکنم .

تا به امروز هم خوشبختانه در این کار موفق بوده ام انشاءلله که با دعای خیر شما و تلاشهای خودم ، از این به بعد هم همینجور باشه .

 

نکات خیلی مهم موقع خرید ماشین در مالزی :

باید در مالزی ماشینی بگیرید ، که از لحاظ فنی و موتوری و بدنه سالم باشه تا هزینه تعمیر ماشین هر روز نیاد سراغتون ، نه ماشینی بگیرید که صفر باشه و نه اینکه خیلی قدیمی باشه ( هزینه تعمیرات ماشین در مالزی از ایران خیلی گرونتره )

 

باید در مالزی ماشینی بگیرید که سوختش مناسب باشه ، چون در مالزی بنزین گرونه و تقریبا لیتری 600 تومانه .

باید در مالزی ماشینی بگیرید که قیمتش مناسب باشه و افت قیمتش رو کرده باشه ، اینجا ارزش نداره برای خرید ماشین پول زیاد بدین ، به دلیل اینکه بعد از خرید ماشین افت قیمت برای فروشش ، نسبت به ایران زیادتره ، در کل منظور اینه که به هیچ عنوان در مالزی ، ماشین صفر کیلومتر نگیرید .

باید در مالزی ماشینی بگیرید که به بانک بدهکار نباشه ، مثل ماشینهایی که قسطی میخرند   .

باید در مالزی ماشینی بگیرید که سندش ، با کلیه قسمتهای ماشین تطابق داشته باشه .

باید در مالزی ماشینی بخرید که بیمه داشته باشه .

باید در مالزی ماشینی بخرید که تصادفی نباشه منظورم اینه که اگه تصادفی هم هستش به عنوان ماشین غیر تصادفی بهتون ندهند.

باید در مالزی ماشینی بخرید که خلافی اش پرداخت شده باشه و خلافی نداشته باشه .

باید در مالزی بعد از خرید ماشین حتما سند رو به نام خودتون یا یکی از نزدیکانی که در مالزی هستند بزنید تا برای فروش در دسترس باشه .

 

خوب دوستان خوبم ، برای خرید ماشین در مالزی همون طور که گفتم ، باید همه موارد بالا رو در نظر بگیرید وگرنه توی این کشور غریب بعد از خریدن ماشین به مشکل برمیخورید و دیگه از دست هیشکی هیچ کاری ساخته نیست .

من همه راههای بالا رو در مورد همه ماشینهایی که خریده ام و میخرم رو به طور کامل چک میکنم و به قول خودمون یک ماشین شسته و رفته براتون میگیرم ، که دیگه مشکلات بالا رو نداشته باشید .

 

مراحل خرید ماشین از طریق میلاد :

مرحله اول : اعلام مقدار هزینه شما

اگه شما واقعا هیچی از ماشینهای مالزی نمیدونید ، و فقط پیش خودتون تعیین کرده اید که فلان مبلغ رو در مالزی بدین ماشین ،

اگه خواستین که برای خرید ماشین ، من بهتون کمک کنم ، ابتدا باید از طریق تلفن و یا حضوری به من بگید که هزینه ای که برای خرید ماشین در مالزی در نظر گرفته اید ، چه مقدار هست ؟

وقتی شما هزینه رو به من اعلام میکنید ، من بهتون میگم که با فلان هزینه ، چه ماشینهایی و چه مدلهایی میتونید بگیرید .

مرحله دوم : انتخاب نوع و مدل ماشین

یک راه دیگه هم اینه که بعضی از دوستان با من تماس میگیرند که ما میخواهیم فلان نوع ماشین رو و فلان مدل رو بگیریم بگیریم ( مثلا پروتون جی ان تو مدل2000) ، بعد من قیمت تقریبی ماشین رو بهتون میگم .

خوب حالا از این 2 روش که گذشتیم میمونه مشاوره و خرید ماشین .

 

مواردی که برای خرید ماشین من براتون انجام میدم :

بعد از اینکه پول شما اماده شد ، من شما رو میبرم بزرگترین گاراژ ماشین در مالزی که یک مجموعه هست از چندین نمایشگاه اتومبیل ، اونجا انواع و اقسام ماشینهای صفر و کارکرده  موجود هست و مدیر 80 درصد این نمایشگاه ها ، دوستان صمیمی من هستند ، تنها دلیلش هم اینه که ماشینهای خیلی زیادی ازشون خریده ام ، و روی همین دوستی و صمیمیت ، برای من کارها رو به خوبی انجام میدهند .

اونجا من کامل بهتون توضیح میدم که چه نوع ماشینی رو نسبت به بودجه تان بگیرید که فردا روز برای فروشش هم به مشکلی بر نخورید .و همچنین در مورد ماشینی که انتخاب میکنید به طور کامل همه اطلاعاتش رو در اختیارتون قرار میدم و خودم هم کمکتون میکنم که یک ماشین خوب و کم هزینه و سالم بگیرید .

 

چک کردن قسمتهای فنی ماشین :

وقتی ماشین مورد نظر رو انتخاب کردیم ، من کلیه قسمتهای ماشین از چراغ راهنما گرفته تا موتورش و بدنه و تصادفی بودنش و هر چیزی که شما فکرش رو بکنید ، براتون به طور کامل چکش میکنم و تست رانندگی رو هم انجام میدم و همه عیبهای ماشین رو میگیرم و کلیه آزمایشات فنی ماشین رو هم براتون انجام میدم ، اگه دیدم که ماشین عیب خاصی نداره و به مشکلی برنمیخوره که انشاءلله براتون میگیریم و اگه دیدیم که از نظر مسائل فنی مشکل داره که میریم سراغ یک ماشین دیگه ، این قسمت از کار مختص منه و با فنون و آشنایی نسبت به ماشینهای مالزی ، ماشینی براتون میگیرم که از لحاظ فنی سالم باشه .

 

چک کردن سند و مدارک ماشین :

در این مورد هم اصل سند ماشین رو با کلیه قسمتهای ماشین چک میکنم که همخونی داشته باشه ، چون اگه خدایی ناکرده سند ماشین دزدی و یا جعلی باشه با مشکلات خیلی بزرگی مواجه میشید پس حتما سعی کنید حداقل در این یکی مورد با من تماس بگیرید ، البته اگه خودتون خواستین ماشین بگیرید ، دوستان خیلی زیادی رو دیده ام که خودشون اقدام به خرید ماشین کرده اند و به مشکلات خیلی بدی برخورده اند .

 

چک کردن بیمه نامه ماشین :

یکی از موارد خیلی مهم در مالزی ، برای کسانی که ماشین دارند ، داشتن بیمه هست ، چون هر لحظه ممکنه خدائی ناکرده مشکلی براتون پیش بیاد ( از قبیل تصادف ) و اگه ماشینتون بیمه نداشته باشه باید دست در جیب مبارک بکنید و کلی پول خرج کنید .

پس در این مورد ، هر نوع ماشینی که من براتون بگیرم ، از روزی که شما ماشین رو میخرید من به مدت یکسال ماشین رو براتون بیمه میکنم ، بسته به قیمت ماشین ، بیمه ای براش در نظر میگیرم که موقع مشکلات و حوادث بتونید بیشترین قسمت خسارت دیده رو باهاش پوشش بدین .

 

هماهنگی های لازم برای ارسال ماشین به سازمان جی پی جی :

بعد از اینکه ماشین خریداری شد روز اول ماشین رو به شما تحویل نمیدهند ، باید یک روز صبر کنید تا من با نمایشگاهی که ماشین رو میخریم هماهنگ بکنم تا ماشین رو به سازمان جی پی جی بفرستند برای چکاپ کلی. جی پی جی همون جایی هست که در قسمت اخذ گواهینامه بهتون گفتم باید برین اونجا برای گرفتن گواهینامه .

 

گرفتن تخفیف و چونه زدن برای خرید ماشین به قیمت مناسب :

شاید از این موضوع در مالزی خبر نداشته باشید ، کسانی که اینجا نمایشگاه اتومبیل دارند ، شاید به جرات بگم که از زرنگترین ادمهای مالزی هستند و زبون خیلی درازی دارند و به همین سادگی برای قیمتی که روی ماشین میذارند تخفیف نمیدن .

ولی خوب من از بس دیگه باهاشون سرو کله زدم ، به قول خودمون خوابشون دستم اومده و از طرفی روی بحث رفاقت و همچنین اعتمادی که نسبت به من دارند ، خیلی ماهرانه ، ماشین رو به قیمتی مناسب حتی ارزونتر از مارکتها ازشون میخرم .

 

رزرو ماشین و پرداخت بیعانه برای ماشین :

وقتی که دیگه کلیه مراحل رو انجام دادیم و ماشین مورد نظر رو انتخاب کردیم و خریدن ماشین قطعی شد ، یک مقدار پول به عنوان بیعانه ، بهشون میدیم ، تقریبا 1000 رینگیت ، که من باهاشون هماهنگ میکنم تا ماشین رو بفرستند جی پی جی برای چکاب کلی و برچسب ، و با همدیگه راهی منزل میشویم . فراموش نشه که موقع خرید ماشین حتما پاسپورتتون رو باخودتون بیارید چون فرداش که ماشین میره جی پی جی به نام شما ثبت میشه و چون برای بیمه ماشین من همون روز هماهنگ میکنم به این دلیل باید پاسپورتتون باشه که بیمه نامه هم به نام خودتون باشه .

 

تحویل ماشین :

فردا روز من خودم با نمایشگاه هماهنگ میکنم و به محض اینکه ماشین از جی پی جی اومد ، دوباره با همدیگه میریم و کل پول ماشین رو میدیم و ماشین رو تحویل میگیریم ، به همراه ماشین ، هم رسید مبالغی که شما داده اید و یک برگه که نشون میده شما مالک ماشین هستین و هم اینکه برگ بیمه نامه ماشین رو ازشون تحویل میگیریم .

 

انتقال سند ماشین به نام شما :

وقتی ماشین رو تحویل گرفتیم و پولش رو هم شما دادین ، به شما برگ بیمه و برگه خرید رو که نشان مالکیت داره رو بهتون میدن ، ولی موقع تحویل ماشین چیزی به نام سند به شما نمیدن ، برای سند با هماهنگی های لازم که من انجام میدم ، تقریبا یک هفته تا 10 روز طول میکشه که سند ماشین انتقال داده بشه ، و سند به نام خودتون بخوره ، وقتی که مدارک اماده شد فقط میمونه تحویل گرفتن مدارک که اون رو دیگه ماشین دارین و راحت خودتون میرین میگیرین .

 

خوب این هم از کلیه موارد و مسائل  برای خرید ماشین ، باز هم بهتون میگم ، دوستان خوبم شما که تازه وارد به مالزی هستین به هیچ عنوان تنهایی دنبال خرید ماشین نرید و به سایتهای خرید و فروش ماشین در مالزی هم به هیچ عنوان اعتماد نکنید ، چون تو این سایتها هم یک سری ماشینهایی رو میزنند که یا تقلبی هستند و یا چون مشکل دار هستند فروش نرفته اند و اومدن زدن توی اون سایتها . سعی کنید حالا یا من یا کس دیگه ای که بتونه توی مراحل بالا بهتون کمک کند رو همراهتون ببرید ، انشاءلله که من بتونم در این کشور غریب در هر موردی که انرژی و علم و تجربه اش رو داشته باشم به هموطنان ایرانی کمک کنم ، تا بتونند اینجا به راحتی به اهدافشون برسند .

برای هماهنگی و خرید ماشین ، هر کجای مالزی که هستین فقط لازمه یک رینگیت خرج موبایلتون بکنید و با من تماس بگیرید تا به طور کامل در این مورد راهنمائیتون کنم .

نکته : در بعضی از موارد ، دانشجویانی هستند در مالزی که ماشین دارند و به دلایل خاصی از قبیل اتمام تحصیلات ، تصمیم میگیرند از مالزی برند ، که این دوستان برای فروش ماشین هم میتونند به همون نمایشگاهها برند و هم اینکه با من تماس بگیرند که اگه ماشینشون رو کسی میخواد که تازه از ایران اومده ، براش بگیریم .

شماره موبایل برای تماس خارج از مالزی :     ۰۰۶۰۱۲۹۱۷۲۷۲۶

شماره موبایل من برای تماس از داخل مالزی :    ۰۱۲۹۱۷۲۷۲۶

موفق باشید

میلاد

+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
+/- نظر ها
افزودن جدید
farhad   |2010-08-14 11:22:58
gheymate yek mashine nesbatan khub dar malezi chehadre
علی شجاعی   |2010-09-03 18:33:39
با سلام وخسته نباشید با 5000000تومان چه ماشینی
میشه خرید

با تشکر
Amir  - پیام تشکر و توصیه برای دوستان   |2010-11-29 19:28:24
سلام
اسم من امیر است و مدت یکسال میباشد که در
مالزی زندگی و کار میکنم، چند هفته پیش بنابر
دلایلی تصمیم گرفتیم ماشین بخریم و بعد از
آشنایی با سایت میلاد چندین بار با ایشان تماس
گرفتم و راهنمایی گرفتم.
سپس چند روز پیش
تصمیم به خرید گرفتیم و با میلاد در سردانگ
قرار گذاشتم برای بازدید، ابتدا تصمیم به
خرید یک پرسونا داشیتم که با راهنماییهای فوق
العاده کارشناسانه میلاد یک واجا دیدیم و
رزرو کردیم. جالب این است که در آن محل فروش
ماشین که ده ها فروشگاه بزرگ میباشد همه میلاد
را به خوبی میشناسند و بیشتر به نظر میرسد
میلاد صاحب اصلی همه مغازه ها باشد.
در این
بین تا پرداخت کامل وجه صحبت هایی با فروشنده
کردم و درخواستهایی از او برای تغییراتی در
پرداخت داشتم که همگی با حمایت فوق العاده
صمیمانه میلاد همراه بود (حتی با فروشنده دعوا
هم کرد).
در پایان خوشبختانه یک ماشین فوق
العاده تمیز با بهترین قیمت و شرایط کاملا
دلخواه خریدیم.

در پایان توصیه های من به
دوستان
اگر میخواهید:
بهترین ماشین مطابق با
پولتان را به بهترین شرایط و وضعیت
بخرید
همیشه با خ...

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
کانال ما در تلگرام
آگهی
تماس با ما

     فرم مشاوره و ارزیابی رایگان 

      اینجا را کلیک کنید                                                                                                                                                                                                                                   

       شماره تماس مالزی

     0060172013700

      تلگرام-واتس آپ - وایبر

      7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران

             ایمیل 

   irantomalezi@gmail.com

قبل از تماس فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمائید. شماره تماس مالزی در لاین وایبر و واتس آپ فعال میباشد.ساعات تماس با شماره مالزی هر روز 7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران .

اطلاعات به روز مالزی در این سایت

 www.irantomalaysia.com

اطلاعات مشمولین سربازی
توصیه ها مهم از زبان میلاد
در خبرنامه سایت عضو شوید
Powered by WebGozar

 برای عضویت در خبر نامه نامتان را در مستطیل اول و ایمیلتان را در مستطیل دوم وارد کنید سپس روی مستطیل ارسال به خبر نامه کلیک کنید.بعد از عضویت در این خبر نامه ، هر زمان که مطلب جدیدی در سایت بنویسم و هر تغییر یا ویرایشی در نوشته های موجود بدهم از طریق سیستم خبرنامه به شما اطلاع میدهیم یعنی به ایمیلی که در بالا وارد میکنید ارسال میکنیم .