سلام هموطنان خوبم

حال و احوالتون چطوره ؟ امیدوارم که شکر خدا همیشه و همه جا خوب باشید .

توی این پست میخوام در مورد زیر و بم دانشگاه ام اس یو و رشته MBA  در این دانشگاه براتون توضیح بدم تا دوستانی که میخوان بیان به مالزی در این دانشگاه و رشته درس بخونند ، از این اطلاعات استفاده کنند .


نام کامل این دانشگاه : MANAGEMENT AND SCIENCE UNIVERSITY

اگر حرف اول کلمه Management و حرف اول کلمه Science و حرف اول کلمه  University رو  بذارید کنار همدیگه ، میشه MSU  ( ام اس یو ) . و این دانشگاه رو به اسم اختصار میشناسند و بهش میگن ام اس یو ، میلاد هم در این پست میگه MSU که راحت تر هم باشه .


وضعیت دانشگاه از نظر وزارت علوم ایران :

 دانشگاه MSU ، در مقطع فوق لیسانس ، و فقط در رشته  مدیریت MBA ، مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران میباشد .

نکته : دوستان خوبم چون این دانشگاه ، فقط در مقطع فوق لیسانس و رشته  MBA مورد تائید ایران هست  ، من هم علاوه بر اطلاعات کامل دانشگاه ، شرایط و موارد مربوط به رشته  ام بی ا  رو در این پست مینویسم ، اگر کسی میخواست در مورد بقیه رشته ها و شرایطش بدونه ، میتونه یک عدد ایمیل ناقابل ارسال کند برای میلاد ، تا ایشان جواب کامل و دقیق ، خدمتتان ارسال نماید .

توجه توجه : یکی از مقامات دانشگاه MSU در مالزی که چندی پیش جلسه ای با دانشجویان این دانشگاه داشته ، به فرهنگ ایرانی توهین کرده و به همین دلیل وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران ، نام این دانشگاه را از لیست دانشگاههای مورد تائید ایران در مالزی حذف کرد بنا به اطلاعیه ای که رایزن محترم علمی جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور انتشاره داده ، دانشگاه ام اس یو از تاریخ 1/1/2012 به بعد ، مورد تائید وزارت علوم نیست .


                                    

                                                     درب ورودی ساختمان اصلی دانشگاه MSU

معرفی دانشگاه ام اس یو :

طبق تحقیقاتی که میلاد انجام داد ، در بین دانشگاههای خصوصی دانشگاه ام اس یو یکی از بهترین دانشگاههای در رشته های مدیریتی نظیر MBA هست و واقعا قطب این رشته در این دانشگاه قوی هستش ، خوب به هر حال یک دانشکده تخصصی مدیریت و علوم هست دیگه . به جرات میتونم بگم که انتخاب دانشگاه ام اس یو برای کسانی که شرایطشون به شرایط پذیرش در رشته ام بی ا این دانشگاه میخوره ، بهترین انتخاب هست .


و یک نکته کاملا برادرانه برای شما هموطنان خوبم :

اگر شرایط تحصیل در رشته  MBA در دانشگاههای دولتی مالزی رو دارید ، ترجیحا اول در اون دانشگاهها رشته  MBA رو بخونید ، ولی اگر شرایطتون به  دانشگاههای دولتی مالزی نمیخوره برای این رشته ، ترجیحا ، بعد از اونها ، دانشگاه MSU بهترین انتخاب هست برای شما ، که در این مورد من بهتون کمک میکنم تا انشاءلله شما بهترین انتخاب رو داشته باشید .


موقعیت مکانی دانشگاه :

دانشگاه MSU چند شعبه دارد که مرکز اصلی ان در شهر شاه عالم ( پایتخت ایالت سلانگور هست ) و کالج مدیریت و MBA آن در شهر کوالالامپور و کنار ایستگاه  KL sentral واقع شده یعنی در همان ساختمان KLsentral و در طبقه چهارم ، نترسین آسانسور هم داره .


رفت و آمد به دانشگاه  MSU چطوره :

اگه بخواهید رشتهMBA در این دانشگاه رو انتخاب کنید ، دانشکده MBA هم در کنار ایستگاه کی ال سنترال هست ، که این ایستگاه مرکز اصلی متروی مالزی هست و برای رفت و امد هیچ مشکلی نخواهید داشت .


ویزای دانشجویی :  

کسانی که تصمیم دارند در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهند ، بعد از ثبت نام و ورود به مالزی ، در روز ثبت نام نهایی ، شما برای گرفتن ویزای دانشجویی هم ثبت نام میکنید ، یعنی خود دانشگاه ، برای شما ویزای دانشجویی هم میگیره ، زمانی که شما از این دانشگاه پذیرش میگیرید ، به همراه نامه پذیرش یک برگه به شما میدهند که در مورد ویزا و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام ویزا رو کامل توش نوشته ، شما همون روز ثبت نام این مدارک رو اماده  میکنید و تحویلشون میدین و بعد از تقریبا 2 ماه ویزاتون آماده میشه  البته خودشون میگن 1 ماه ، ولی من دیدم که تا 2 ماه طول کشیده ، به هر حال نگرانی نداره ، چه یک ماه و چه 2 ماه .

برادر و خواهر من ، ویزا مدارک خاصی نمیخواد ها ، که فکر کنید باید از ایران بریزی توی ساک با خودت بیاری .


لیست مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای دانشجویی :  

کپی پاسپورت ( یادتون نره که پاسپورت باید حداقل یکسال اعتبار داشته باشد )

کپی نامه پذیرش که از دانشگاه براتون میگیرم

کپی از آزمایشات پزشکی

2 قطعه عکس

پر کردن فرم های ویزا که در قسمت ویزا در دانشگاه بهتون میدهند

این مدارک رو میدین و دانشگاه خودش برای اداره مهاجرت در مالزی ارسال میکنه ، برای انجام مراحل اخذ ویزا .

دوستانی هم که متاهل هستند ، بعد از اینکه ویزاشون صادر شد ، میتونند برای اعضای خانواده خود ، ویزای همراه بگیرند که در قسمت ویزاها ، این مورد مفصل تشریح شده .


بیمه خدمات درمانی در این دانشگاه :

کلیه دانشجویان این دانشگاه بیمه درمانی دارند و برای این بیمه سالی تقریبا 350 رینگیت از شما میگیرند .


شرایط زبان انگلیسی برای ثبت نام و ورود به دانشگاه ام اس یو :

نترس آقا جون زبانه دیگه ، نمیدونم چرا تا اسم زبان میاد تنتون میلرزه ، اشکال نداره ، انشاءلله اینجا که بیائید همه چیز OK میشه . کلیه کسانی که میخواهند برای رشته MBA در دانشگاه MSU شرکت کنند ، باید یا مدرک آیلتس با نمره حداقل 6 داشته باشند و یا مدرک تافل با نمره حداقل 550 داشته باشند .  

زمان ارسال مدارک و ثبت نام اولیه ، مدرک زبان اجباری نیست و شما میتونید بدون داشتن مدرک زبان در این دانشگاه ثبت نام کنید ، و برای ثبت نام نهایی و زمانی که به مالزی اومدین برای رفتن به کلاس ، اون موقع میتونید مدرک زبان رو به دانشگاه ارائه بدین ، حالا اگر اون موقع هم نتونستین مدرک زبانتون رو ارائه بدین ، دانشگاه ازتون یک امتحان زبان میگیره همون اول کاری ، که اگه این امتحان رو شما قبول بشید ، مستقیم میرید سر کلاس درستون و اگر این امتحان رو قبول نشید ، باید تشریف ببرید سر کلاس زبان که در دانشگاه برگزار میشه ، بعد از دوره زبان هم برید سر کلاستون ، این کلاس زبان هم بسته به سطحی داره که شما قبول میشید ، بعضی ها 4 ماهه زبانشون راه می افته ، بعضی ها 6 ماهه ، بعضی ها هم 200 سال اینجا زبان میخونند آخرش راه نمی افتند .


هزینه دوره زبان در دانشگاه ام اس یو :

هزینه یک دوره زبان هم تقریبا 3500 تا 4000 رینگیت هستش یعنی اگه زبانتون هم متوسط باشه با این هزینه دوره میرید و زبانتون تکمیل میشه ف اگه زبانتون خیلی ضعیف باشه 2000 رینگیت دیگه طبق امتحان تععین سطح میدین .


شرط معدل جهت ثبت نام و ادامه تحصیل در دانشگاه ام اس یو :

طبق قوانین و شرایط دانشگاه  ،  کلیه کسانی که میخواهند برای مقطع فوق لیسانس رشته ام بی ا این دانشگاه ادامه تحصیل بدهند ، باید حداقل معدل دوره لیسانسشون 13 باشه ، اگه معدلت زیر 13 هست ، به من ایمیل بزن تا با دانشگاه صحبت کنم ، ممکنه که متقاضی ها در اون ترم تعدادشون کم باشه و بتونم براتون پذیرش بگیرم .البته زیاد روش حساب نکنید اگه معدلت زیر 13 هست .


مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش :  

مدرک لیسانس و ریز نمراتش ( ترجمه شده با تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه )

صفحه اول پاسپورت ( پاسپورت دیگه نیازی به ترجمه و تائید نداره ، همون رو اسکن کنید و ارسال کنید )  

یک قطعه عکس ( رنگی باشه و با زمینه آبی ، فرقی نمیکنه چند در چند باشه چون من موقع چاپ خودم سایزش رو تغییر میدم ، عکس رو هم حتما با فایل GPJ اسکن کنید )

فرم های توصیه نامه اساتید مخصوص دانشگاه ام اس یو( از 2 نفر از اساتیدتون ، شما میتونید فرم ها رو در قسمت دانلود فرم های توصیه نامه دانلود کنید و پرینت کنید ، شما از فرم دانشگاه ، 2 سری پرینت بزنید و هر سری رو به یکی از استادهاتون بدین ، تا پر کنند ، یعنی به 2 استاد باید فرم رو بدین )

مدرک تافل یا آیلتس ( اگر دارید )

سابقه کار ( اگر دارید ، در مورد سابقه کار هم در لینکهای سمت راست میتونید به قسمت ، مراحل اخذ گواهی سابقه کار مراجعه کنید )

نامه تامین مالی ( در مورد نامه تامین مالی در قسمت ، مراحل اخذ نامه تامین مالی در سمت راست سایت کامل توضیح داده ام )

هزینه ثبت نام اولیه جهت واریز به دانشگاه ( این مبلغ 80 رینگیت  هست که بعد از واریز به حساب دانشگاه ، رسید آن را برایتان ارسال میکنم ، برای ارسال این هزینه هم از طریق رابط من در ایران اقدام میکنید ، البته من به قیمت روز به تومان حساب میکنم و شما به تومان میدین و من خودم اینجا تبدیل میکنم بعد به حساب دانشگاه واریز میکنم )

هزینه ثبت نام دانشجویان خارجی  ( برای ثبت نام شما علاوه بر اون مبلغ 80 رینگیت باید ، مبلغ 1000 رینگیت دیگه موقع ثبت نام و تحویل مدارک به حساب دانشگاه واریز کنید ، که این مبلغ از کل شهریه کم میشه ) .


فرم تشکیل پرونده ( هر زمان که خواستین مدارکتون رو برای من ارسال کنید ، ایمیل بزنید تا این فرم رو براتون ارسال کنم و شما زحمت پر کردنش رو بکشید و برام ارسال کنید )


نحوه ارسال مدارک و نحوه ثبت نام و اخذ پذیرش در دانشگاه ام اس یو :   

برای ثبت نام اولیه و گرفتن پذیرش ، نیازی به حضور خودتون و اصل مدارکتون نیست ، شما لیست مدارکی که در بالا گفته ام ، همه را اسکن میکنید و از طریق ایمیل برای من ارسال میکنید . من اینجا هر چند سری که از مدارکتون نیاز داشته باشم را پرینت میزنم و هر چندتا عکس هم که نیاز داشته باشم از همون عکسی که شما اسکن کرده اید و برایم ایمیل کرده اید ، اینجا چاپ میکنم .

و روزی که شما انشاءلله برای ثبت نام نهایی به مالزی تشریف میارید ، اصل همه مدارک رو باید با خودتون بیارید و به دانشگاه نشون بدین .

برای ارسال پولی که به حساب دانشگاه واریز میشه هم ، من در ایران رابط  و نماینده دارم ، که برای انجام این قسمت از کار در خدمت شما هست ( که وقت انجام این قسمت از کار ، ایشون رو بهتون معرفی میکنم )، و بعد از رسیدن مدارکتون به دست من ، انشاءلله کارهاتون رو در اولین فرصت انجام میدهم .

برای ارسال مدارک اگه توی خونه اسکنر ندارید ، به اولین کافی نت محل زندگیتون برید و مدارک رو اسکن کنید و از همون جا به جی میل من ارسال کنید . یادتون نره پول اسکن رو بدین .


                                         

دانشگاه MSUچه ماههای در سال دانشجوی رشته MBA میگیره :

این دانشگاه 6 بار در سال دانشجو میگیره که به ترتیب زیر هستند و هر زمان تغییری از طرف دانشگاه ایجاد بشه ، حتما بهتون خبر میدهم .

پذیرش دانشجو برای ماه زانویه 2011 و آخرین مهلت ارسال مدارک و ثبت نام در این ماه ، 30 اکتبر 2010 میباشد .

پذیرش دانشجو برای ماه مارچ 2011 و آخرین مهلت ارسال مدارک و ثبت نام در این ماه ، 30 ژانویه 2011 میباشد .

پذیرش دانشجو برای ماه می 2011 و آخرین مهلت ارسال مدارک و ثبت نام برای این ماه ، 30 مارچ 2011 میباشد .

پذیرش دانشجو برای ماه جولای  2011 و آخرین مهلت ارسال مدارک و ثبت نام برای این ماه ، 30 می 2011 میباشد .

پذیرش دانشجو برای ماه سپتامبر 2011 و آخرین مهلت ارسال مدارک و ثبت نام برای این ماه ، 30 جولای 2011 میباشد .

پذیرش دانشجو برای ماه نوامبر 2011 و آخرین مهلت ارسال مدارک و ثبت نام برای این ماه ، 30 سپتامبر 2011 میباشد .


گرایشهای رشته MBA در ام اس یو :

رشته ام بی ا در دانشگاه ام اس یو 9 تا گرایش داره که به ترتیب زیر هستند و شما میتونید هر کدام از گرایشهایی رو که بخواهید ، انتخاب کنید .

Global Marketing

Project Management

International Business

Finance

Telecommunication Management

Health Care Management

Organisational Leadership

Women Entrepreneurial Leadership

Entrepreneurship & Innovation


 چه کسانی میتوانند رشته MBA بخونند :

این رشته محدودیت نداره و همه کسانی که لیسانس داشته باشند میتونند برای این رشته اقدام کنند ، فراموش نشود که همه لیسانسها پذیرش میشوند ، یعنی شما لیسانس هر رشته ای رو که داشته باشید ، میتونید برای فوق لیسانس ، رشته ام بی ا رو انتخاب کنید .


هزینه تحصیل در رشته MBA  در دانشگاه ام اس یو :  

هزینه تحصیلی برای کل دوره ام بی ا که شما باید به دانشگاه پرداخت کنید ، مبلغ 27000 رینگیت هست ، و این مبلغ را در 2 قسط پرداخت میکنید .

برای قسط اول ، یعنی وقتی به مالزی میرسید ، مبلغ  18200 رینگیت پرداخت میکنید و برای قسط دوم هم 8200 پرداخت میکنید .

خوب دیگه در مورد این دانشگاه و این رشته ، چیز خاصی باقی نمیمونه که بگم یا شاید یادم نیست که بگم ، به هر حال اینها همه موارد مهمی بود که به دردتون میخوره  ، باز هم اگه در شوالی در مورد این دانشگاه داشتین و توی این پست نتونستین به جوابتون برسید ، ایمیل بزنید در خدمتتون هستم .

منتظر ایمیلهاتون هستم .

فعلا بای 

میلاد+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
+/- نظر ها
افزودن جدید
کردستانی   |2011-11-18 15:03:41
مرسی.زحمت کشیدید.ممنون

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
کانال ما در تلگرام
آگهی
تماس با ما

     فرم مشاوره و ارزیابی رایگان 

      اینجا را کلیک کنید                                                                                                                                                                                                                                   

       شماره تماس مالزی

     0060172013700

      تلگرام-واتس آپ - وایبر

      7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران

             ایمیل 

   irantomalezi@gmail.com

قبل از تماس فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمائید. شماره تماس مالزی در لاین وایبر و واتس آپ فعال میباشد.ساعات تماس با شماره مالزی هر روز 7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران .

اطلاعات به روز مالزی در این سایت

 www.irantomalaysia.com

اطلاعات مشمولین سربازی
توصیه ها مهم از زبان میلاد
در خبرنامه سایت عضو شوید
Powered by WebGozar

 برای عضویت در خبر نامه نامتان را در مستطیل اول و ایمیلتان را در مستطیل دوم وارد کنید سپس روی مستطیل ارسال به خبر نامه کلیک کنید.بعد از عضویت در این خبر نامه ، هر زمان که مطلب جدیدی در سایت بنویسم و هر تغییر یا ویرایشی در نوشته های موجود بدهم از طریق سیستم خبرنامه به شما اطلاع میدهیم یعنی به ایمیلی که در بالا وارد میکنید ارسال میکنیم .