سلام

اگه اشتباه نکنم هر کدوم از شما ها که به هر نحوی سایت منو پیدا میکنید ، اولین قسمتی که بعد از دانشگاه ها و هزینه ها ، میرین ، همین پستی باشه که در مورد امنیت در مالزی نوشته ام ، بخصوص خانمها .


اول یک مطلبی بهتون بگم :

توی این سایت من تا به حال به هیچ شرکت و دولت و شخص خاصی اشاره نکرده ام و در مورد هیچ کسی نه توهینی کرده ام و نه از خوبی شخصی یا دولتی نوشته ام و هیچ وقت هم اینکار رو نمیکنم .و کار من کاملا شخصی هست و به هیچ شخص یا شرکتی وابسته نیست ، فقط یک دانشجوی ساده مثل خودتون که دوست داشتم به این کارم تجربه هامو بهتون بگم و بهتون کمک کنم .

چون همه اطلاعات این سایت فقط تجربه های زندگی و تحصیل من و همسرم در کشور مالزی هست ، که داریم مینویسیم و از طرفی هم در چند سال آینده یک دفتر خاطرات میشه برا خودمون .

و امیدواریم که این اطلاعات پیش و پا افتاده تا حدودی شما دوستان رو که دارین میائین مالزی بتونه راهنمایی کنه و براتون مفید باشند .

در این پست امنیت هم ، فقط و فقط نظر شخصی خودم رو به عنوان یک دانشجوی ایرانی مقیم در مالزی و تجربه هائی که در این مدت زندگی ام در مالزی در این زمینه کسب کرده ام مینویسم .

خیلی از دوستان شاید شمارشون بی نهایت باشه ، خیلی سوالات در مورد امنیت در مالزی میپرسند ، من در لابه لای نوشته های این پست سعی میکنم سوالاتشون رو به همراه جواب براتون بگم .

ولی در کل بگم که ظاهر این موضوع بی تاثیر از این همه سایت و دوستان وبلاگ نویس نیست .


نظر شخصی من در مورد امنیت در مالزی این هست که :

مالزی کشور امنی هست ، ولی اگه هوشیار و دانا باشید تو زندگی و دوران تحصیل در مالزی و هوشیارانه سرتون تو کار خودتون باشه .

و

مالزی کشور نا امنی هست ، ولی اگه شما بیائین اینجا و زندگیتون رو فدای زرق و برق این محیط جدید بکنید . و مواظب رفتارهاتون نباشید .

در طول همه مدتی که تو مالزی بودم ، نه برای خودم نا امنی پیش اومده و نه برای همسرم ، و فقط این رو مدیون خودمون هستیم و برنامه دقیق و حساب شده زندگیمون . محتاط بودنمون و به موقع رفتن و به موقع اومدنمون .

ولی در مورد ناامنی در مالزی خیلی چیزها شنیدم و همه رو به جرات رد میکنم .

هیچ کس بدون دلیل اینجا نمیاد پول شما رو بدزده ، هیچ کس بدون دلیل نمیتونه سر شما رو کلاه بزاره ،هیچ کس بدون دلیل نمیاد تو خونه شما دزدی کنه، مگر اینکه خودتون مقصر باشید .

اینجا همه آپارتمانها و مناطق مسکونی بزرگ  ، مجهز به سیستم نگهبانی 24 ساعته هستند ، همه خونه ها هم علاوه به در ورودی یک در آهنی هم دارند که یه قفل 2 متری میتونی بهش وصل کنید و با خیال راحت تو خونه باشید .

همه پارکینگهای فروشگاه های مالزی و مراکز خرید ، مجهز به سیستم های امنیتی و نگهبان هستند ، تو هر آسانسوری میرید یه دوربین و زنگ خطر گذاشتند و همه چیز رو نگهبانی کنترل میکنه .

همه هتل ها صندوق امانات دارند که میتونید وسایلتون با خیال راحت بهشون بدین و روز آخر پس بگیرین .

در همه خوابگاه های دانشگاه ها اداره ای هست به نام هاستل آفیس ( Hostel Office ) ، میتونید وسایل مهمتون رو بهشون بدین براتون نگه دارند مجانی ، اگر هم گم کردند ، که نمیشه ، پولش رو بهتون میدن .

تو همه مکانهای تفریحی ، جلوی درب ورودی میتویند وسایل قیمتیتون رو بدین و بعد از برگشت تحویل بگیرین با خیال راحت .

اگه تو یک مجتم خونه بگیرید ، هیچ کس بدون اجازه شما حتی نمیتونه از در ورودی بیاد داخل محوطه ، چه برسه به این بیاد تو خونه .

ببینید،اینها همه چیزهایی بود که واقعا در مالزی هست ، ولی من حرف برا گفتن در این مورد زیاد دارم که سعی میکنم همشو بگم اینجا .


حالا چرا شما از هر کسی که میپرسین بهتون میگن مالزی امنیت نداره ؟

در این مورد من همه صحبتهامو با ذکر مثال و سند و مدرک بهتون میگم .....


میگن تو مالزی شبها بهت حمله میکنند و کتکت میزنند و وسایلت رو میدزدند، مالزی نیائید !!!!

مثلا یک مورد اینجا من در مالزی شنیده بودم ، که ساعت 3 نصف شب ، جلوی یکی از ایرانیها رو میگیرند و حسابی کتکش میزنند و هر چی داره و نداره ازش میگیرند و بعدش ولش میکنند وسط خیابون .

این آقای X هم که دیگه از همه جا مونده ، میره اداره پلس و یک پیگیری و آخرش هم هیچی .

چون پلیس اینجا سست و بی اهمیته .

چند روز بعدش میاد یک وبلاگ درست میکنه و هر چی خوبی هم تو مالزی باشه ، تبدیل به بدی میکنه و تو وبلاگش مینویسه ، در این مورد خودم چند تایی وبلاگ از دانشجویان ایرانی در مالزی رو خوندم ، و دانشجوی بنده خدائی هم که تو ایران هست و میخواد بیاد مالزی ، وبلاگش رو میخونه و همه برنامه هاشو فدای بی احتیاطی این دانشجو در مالزی میکنه و دیگه مالزی نمیاد و کلی برنامه ریزی هاش به هم میخوره .

حالا میدونید جریا چیه ؟

من خودم هیچ وقت ، اگه کار مهمی هم داشته باشم تو این سرزمین غریب ، ساعت 3 نصف شب بیرون نمیرم ، میمونم چند ساعت بعدش که همه جا روشن شد و خیابونها شلوغ شد میرم دنبال کارم ، آخه با چند ساعت تاخیر تو یک کار ، که دنیا به اخر نمیرسه .

این دوست عزیزمون در مالزی ، فقط مقصر خودشه که این بلا سرش میاد .

تا ساعت 3 میره دنبال خوشگذرونی و 100 تا کلاب و این ور اونور ، بعدش انتظار داره ساعت 3 نصف شب که داره برمیگرده خونه ، وسط خیابون براش چای و شربت بیارن .

و این موضوع در همه جای دنیا هستش .

من از ساعت 12 شب به بعد اگه کار مهمی هم داشته باشم میمونم خونه و فردا صبح انجام میدم ، و به این دلیل هیچ نا امنی نمیبینم شبها ، چون تو خونه هستم ، نگهبان هم داره و در هم قفله.

اگه شما هم آدم منظمی باشید 100 در صد نا امنی در موقع شب شامل حالتون نمیشه .

آخه همه ما اینجا دانشجوییم  دکتر یک بیمارستان نیستیم که شب از بیمارستان زنگ بزنند ، دکتر جان بیا اورژانسی داریم ، یا مامور اداره پلیس نیستیم که ساعت 2 شب زنگ بزنند ، پلیس جان بیا ، دو نفر همدیگرو کشتند .

ما اینجا دانشجو هستیم و فقط برای رسیدن به اهدافمون و درسمون اینجا هستیم .

و برای هیچ دانشجویی هیچ وقت هیچ کار مهمی نصفه های شب پیش نمیاد که مربوط به مسائل دانشگاه باشه ، که باید حتما انجام بده و به خاطرش ، اون وقت شب از خونه بزنه بیرون ، مگر اینکه به نیت تفریح و خوش گذرونی اون وقت شب بزنه بیرون .یا بخواد بره کلاب رقص و اینجور برنامه ها .

چون اینجا اون وقت شب همه جا بسته هست ، بجز اون مکانی که گفتم .

حالا گیرم آقا رفتی خونه دوستت ، خوب شب رو همونجا بخواب فرداش بیا ، دنیا که به اخر نمیرسه .

کار اداری هم که شب نمیشه انجام داد ، پس 100 درصد کار مهمی ندارین اون وقت شب .

پس دیدین که اگه یه کم هوشیار باشید و به خاطر چیزهای الکی و هیچ و پوچ و مسائل غیر تحصیلی ، شبها از خونه نزنید بیرون ، 100 درصد در شبهای مالزی هیچ مشکلی براتون پیش نمیاد ، دقیقا مثل من . ولی تا 11 ویا 12 شب همه تفریحاتو برو .


میگن مالزی کیف قاپی و کیف دزدی و موبایل دزدی زیاده ، مالزی نیائید !!!!!!!!!!!

این مورد رو من به شخصه در زندگی خودم رد میکنم ، با اینکه 2 تا موبایل دارم و همسرم هم یک موبایل داره و همیشه همراهمون هست و همچنین کیفهامون ، تا به حال کسی موبایلمون و کیفمون رو ندزدیده ، چون در این مورد با احتیاط و هوشیار بودیم همیشه .

این رو قبول میکنم که تو مالزی کیف قاپ و موبایل دزد زیاده ، همه جای دنیا هم از این اراذل اوباش پیدا میشن .

حالا میدونید کیف چه کسانی دزدیده میشه ؟ فقط کسانی که بی احتیاط باشند نسبت به وسایلشون .

بازم شنیده بودم ، 2 تا دانشجوی خانم ، ظهر میرن رستوران ، برای خورن نهار ، موقع ناهار شروع میکنند به حرف زدن و کیفشون هم رو صندلی کنارشونه ، آقا دزده میبینه ، بله خانمهای محترم ایرانی بدجور سرگرم حرف زدن هستند ، خوب میاد کیف رو بلند میکنه با سرعت 120 کیلومتر در ثانیه میپره بیرون رو موتور دوستش ، فرار میکنه .

حالا این خانم محترم ، پولش و پاسپورتش و کلید خونش و موبایلش و همه چیزش تو کیف بوده ، دیگه هم به هیچ عنوان دستش به آقا دزده نمیرسه .

این دانشجو هم دوباره فردا میاد هر کی رو میبینه میگه آقا مالزی نیا ، جلو چشمات دارائیتو میدزند .

خوب آخه یکی نیست بگه خانم محترم اون کیف با اون همه مدارک و وسایل رو اگه میذاشتی رو پات و محکم حواست بهش بود ، دیگه اقا دزده جرات این کار رو داشت؟

چرا نمیان کیف و موبایل من یا همسرم رو بدزدند؟

جون ما کیفمون رو محکم نگه میداریم و حواسمون بهش هست ، و تو رستوران یا فروشگاه هم همین جوری کیفمون رو نمیندازیم یه گوشه ای به امون خدا ......

آره اینجا کیف دزد داره و همه جای دنیا هم داره ، ولی اگه کیفت رو محکم نه داری و حواست بهش باشه ، هیچ وقت ، کیفتو نمیدزدند .

اون خانم X  هم بعد از دزدی میاد یه وبسایت اختصاصی در مورد امنیت در مالزی مینویسه و تو هر صفحه اش 100 بار مینویسه اینجا کیفتو جلو چشمات میدزدند یا موبلیلتو رو هوا میبرن ، تو رو خدا نیا .

دانشجوی بنده خدا هم سایت یا وبلاگشو میبینه و همه برنامه های اومدن به مالزی و رسیدن به اهدافش رو فدای بی توجهی این خانم محترم میکنه .

پس دیدین که اگه در این مورد هم هوشیار باشید ، هیچ کسی کیفتون رو نمیدزده .


میگن اگه تو مالزی ماشین بخرید ، پلیس مالزی الکی جلوتون رو میگیره پول ازتون میگیره ، مالزی نیائید !!!!!!!!!!!!!!!

آخه یکی نیست بگه ، این پلیس بنده خدا ، مگه مریضه که الکی جلوی ماشین شما رو بگیره و پول بگیره ؟ حتما برا پول گرفتنش دلیل داره و این هم فقط مقصر خودتون هستین .

تو ایران عزیز هم اگه شما با سرعت زیاد رانندگی کنید ، اگه گواهینامه نداشته باشید ، پلیس جلوتون رو میگیره ولی پول ازتون نمیگیره .

در عوض یک برگ جریمه 100 هزارتومانی خوشگل بهتون میده که باید تشریف ببرین بانک و پرداخت کنید و اگه پرداخت نکنید 2 برابر میشه .

من هم اینجا ماشین دارم ، و شاید تا حالا  1000 بار پلیس  جلومو گرفته ولی حتی برای یک بارهم یک عدد یک رینگیتی ازم نگرفته .

من وقتی رانندگی میکنم همه قوانین رو رعایت میکنم و همه مدارکم هم کامله .

بازم شنیده بودم یک دانشجویی تو مالزی گفته : من از روزی که اومدم مالزی به مدت 1 سال تقریبا 1 میلیون فقط خورد خورد به پلیسها رشوه داده ام .

خوب این دانشجوی نامنظم حقشه .

پس چرا میلاد که این همه مدت تو مالزی هست و ماشین هم داره ، اصلا رشوه نداده ؟؟؟؟

شما اگه میخواهید ماشین بگیرین اینجا ، همیشه مدارک زیر همراهتون باشه :

گواهینامه 

کارت ماشین

بیمه نامه ماشین

پاسپورت

اگه کارت دانشجویی هم باشه که بهتر

و دیگه اینکه ، قوانین راهنمایی و رانندگی رو به خوبی رعایت کنید .

این دانشجویی که مثال زدم ، 100 درصد یکی از مدارک بالا رو نداشته ، یا اینکه قوانین رانندگی رو رعایت نکرده ، و هر دفعه برای اینکه از شر پلیس راحت بشه ، بهشون پول میداده ، و میاد کل ایران رو پر میکنه ، آقا پلیس مالزی رشوه میگیره .

خوب چرا این پلیس بیچاره جلو ماشین میلاد رو نمیگیره برا رشوه ؟ با اینکه همش اینور اونور و از این شهر به اون شهر دنبال کارهای دانشجوهاست ؟

پس دیدین که رشوه گرفتن پلیس هم به خودتون بستگی داره و اگه پلیس ازتون رشوه بگیره ، فقط و فقط مقصر خودتونید . اگه پلیس جلوتون رو بگیره و همه مدارکتون کامل باشه و خلافی هم نکرده باشید به هیچ عنوان از شما پول نمیگیرند . پس بدونید اگه کسی گفت آقا مالزی اینجوریه ،100 درصد مقصر اصلی خودشه نه پلیس مالزی .


نمیخوام همش از مالزی تعریف کنم .فقط میخوام واقعیات رو بهتون بگم .

نه میگم مالزی کعبه آماله ، ونه میگم مالزی یه شهریه که پر از غارت و دزدی و بدبختی و کیق قاپی و زور گیریه .

هر جایی اگه خوب باشه مطمئن باشید به دست شما خوب هست و علتش خودتون هستین و هر جایی اگه بد باشه و بلائی سرتون بیاد ، باز هم مطمئن باشید علتش خودتون هستین .


همه جای دنیا هم ، هم نا امنی هست و هم امنیت .

تو خود ایران جلوی بانک از دوست من یک بار 1 میلیون پول دزدیدند ، پس خوبه هر جا میرسه بگه ایران نا امنه . نه!

مقصر خودش بود ، چون به جای کیف یا جیب یا پلاستیک ، اون همه پول رو دستش بود .


اینهایی رو گفتم فقط نظر شخصی من بود و تجربه های زندگی ام .

امیدوارم که براتون مفید باشه و اینکه واقعا به همه سایتها و وبلاگها اعتماد نکنید و خودتون و هدفتون و برنامه ریزی هاتون و اهدافتون رو هیچ وقت و هیچ کجا فدای ، بی احتیاطی کسی نکنید .

من و همسرم هم وقتی میخواستیم بیائیم مالزی ، خیلی در مورد نا امنی و کیف قاپی و دزدی و اینجور مسائل ، در سایتها و وبلاگ های مختلف در مورد مالزی خونده بودیم و شنیده بودیم .

ولی هیچ وقت اهدافمون رو فدای اونها نکردیم و مطمئن بودیم که همه این کارها از بی احتیاطی هست ، و اگه آدم در مالزی منظم و هوشیار و با احتیاط باشه ، هیچ وقت هیچ کدوم از این بلاها سرش نمیاد .

و شکر خدا تا امروز به خاطر رعایت کردن همه مسائل هیچ مشکلی در مورد امنیت در مالزی نداشتیم و اگر هم کسی بگه مالزی نا امنه ، من میگم مقصر خودتی . و تا امروز هم کاملا راضی هستم .


در پایان هم ، من باز بر اساس تجربه های خودم چند تا نکته در مورد امنیت در مالزی میگم ، حتما برای اومدن به مالزی رعایت کنید تا انشاءلله هیچ مشکلی براتون پیش نیاد .

۱- به همه کس اینجا اعتماد نکنید و اصل مدارکتون رو دست هیچ کسی ندین .

۲- اگه میخواهید از خونه برین بیرون حتما پاسپورتتون یا کپی صفحه اول پاسپورت و صفحه ویزا ، همراهتون باشه .

۳- برای خرید ماشین اول گواهینامه مالایی بگیرین یا بین المللی .

همیشه موقع رانندگی ، مقررات رو رعایت کنید و گواهینامه ، بیمه نامه ، کارت ماشین ، کارت دانشجویی ، پاسپورت و ویزا همراهتون باشه .

۳- جاهایی خونه بگیرین که ، نگهبان داشته باشه و سیستم امنیتی بالای داشته باشه .

۴- درب خونه هاتون رو همیشه ، حتی اگه تو خونه هم هستین ، قفل کنید و درب رو برای همه کس باز نکنید .

۵- حتی الامکان سعی کنید آدرس خونتون رو دقیق به همه کس ندین .

۷- شبها بیموقع از خونه نرین بیرون اگر هم میرین تنها نرین .

۶- از خیابونهای خلوت سعی کنید کمتر عبور کنید و اگر هم میرین تنهایی نرین .

۸- گوشیهای موبایل و کیفتون رو در فروشگاه ها و رستوران ها و خیابون محکم نگه دارید و حواستون بهش باشه .

۹- خانمها سعی کنند برای رفتن به خیابون از کیف های کوچیک استفاده کنند ، چون هر چی کیف بزرگتر باشه آقا دزده راحتتر میدزده .

۱۰- داخل پارکینگ ها و مناطقی که ماشینتون رو پارک میکنید سعی کنید که داخل صندوق عقب ماشین لب تاب نذارین ، چون یه سری دزدها یه دستگاه هایی دارند که تشخیص میده تو کدوم ماشین یا صندوق عقبش لب تاب هست .

۱۱- شبها اگه ماشین دارین از خیابون های خلوت سعی کنید تردد نکنید .

۱۲- دزدها در مالزی یک ترفندی دارند ، البته من هم شنیدم اینو ، وقتی داری با سرعت بالا از یک خیابون خلوت یا اتوبان میری ، برای اینکه شما رو متوقف کنند ، یک تخم مرغ میزنند جلوی شیشه ماشین ، و شما مجبور میشین ، برف پاک کن رو بزنید ، که با این کار تخم مرغ باعث میشه کل شیشه با برف پاک کن گرفته بشه و تمیز هم نمیشه و کل دیدتون رو ازتون میگیرند .

پس اگه خدائی ناکرده همچین چیزی براتون پیش اومد به هیچ عنوان برف پاک کن رو نزنید .

۱۳- اگه ماشین ندارین و میخواهید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید ، سعی کنید اول از اتوبوس و قطار و مترو استفاده کنید و اگه قطار و اتوبوس نبود از تاکسی استفاده کنید .

۱۳- سوار هر تاکسی که میبینید نشین ، فقط تاکسی هایی که لاین مخصوص دارند و تابلو بالاشون دارند و ، کارت و مشخصات راننده جلوی داشبورد ماشین نصب هست .

۱۴- برنامه هاتون رو یک طوری تنظیم کنید که تا قبل از عصر کار انجام نداده نداشته باشید .

۱۵- به هیچ کس در مورد مسائل مالیتون چیزی نگید و سعی کنید کسی ندونه که ماهی چقدر پول و از کجا براتون میفرستن و از چه طریقی میفرستند .

۱۶- همه پولهاتون رو در حساب بانکی بذارید و هر جا میرین فقط به اندازه نیازتون پول بردارین .

۱۷- سعی کنید از بانکها کارت خرید بگیرین که دیگه با خودتون پول بیرون نبرین و همونجا از کارتتون بگیرین .

۱۸- در همه فروشگاه های بزرگ و تفریحی هم ، دستگاه های عابر بانک هست ، اگه میخواهین برین خرید ، قبل از خرید تو خیابون و از دستگاه عابر بانک یا بانک پول نگیرین ، برین تو همون فروشگاه به اندازه نیازتون پول بگیرین .

۱۹- وقتی میخواهید پولتون رو در صرافی تبدیل کنید ، تنهایی نرین و اطرافتون رو مواظب باشید .

۲۰- وقتی وسیله ای میخرین یا میخواهید جایی به کسی پول بدین ، همه پولهاتون رو از جیبتون در نیارید ، فقط به اندازه نیاز در بیارین .

۲۱- سعی کنید موبایلهاتون رو روی کمر یا دور گردن نندازین ، و توی رستورانها و فروشگاه ها موبایلتون رو روی میز نذارین .

۲۲- اگه پاسپورتتون گم شد ، اولین کاری که میکنید سریع برین پلیس گزارش بدین ، چون فقط با اون گزارش پلیس دوباره بهتون پاسپورت میدن و همینطور ویزا رو .


۲۳- و در آخر اینکه برای اودن به مالزی یک مشاور با تجربه و دلسوز انتخاب کنید که به همه مسائل آشنا باشه و بتونه به خوبی راهنمائیتون کنه .

خوب دیگه چیزی به نظرم نمیرسه واقعا ، اگه همه چیزهایی رو که گفتم به خوبی رعایت کنید ، هیچ وقت در مالزی هیچ مشکلی براتون پیش نمیاد .

سعی کرده ام به شخص یا سایت خاصی تو این پست توهین نکنم و یا اشاره ای نکنم ، اگر کسی در مالزی این پست رو میخونه ، بدونه که این ها فقط تجربه های زندگی خودم هست و فقط جهت اطلاع به کسانی که میان مالزی نوشته ام .

اگر هم کسی هر نوع پیشنهادی در این مورد دارند در قسمت نظرات بنویسند یا ایمیل بزنند تا من اضافه کنم ، فقط نظرات منطقی و معقول رو تائید میکنم .

همه دوستان عزیز در ایران هم اگه واقعا این پست براتون مفید هست ، لطفا نظرتون رو زیر پست بنویسید .

امیدوارم که همه ایرانیان عزیز هر کجای دنیا هستند ، همیشه شاد و موفق و ایرونی و یار و پشتیبان هم باشند و هیچ وقت هیچ مشکلی براشون پیش نیاد .

به امید سربلندی شما عزیزان و داشتن زندگی آرام در مالزی

یاران خوبم ،لطفا در قسمت نظرات که زیر همین پست هست سوال نپرسید و فقط نظرتون را بنویسید ، هر سوالی براتون پیش اومد ، از طریق ایمیل ارسال کنید ، چون در قسمت نظرات سوالها جواب داده نمیشه و این قسمت فقط برای نوشتن نظرهای خوب شما در مورد این پست هست که من بدونم این مطلب براتون مفید بوده یا نه.پیشاپیش از نظرهای گرمتون ممنونم.

+/-
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
+/- نظر ها
افزودن جدید
Bahar     |2010-04-25 11:09:03
Agha milad va hamsare mohtarameshon salam dastetoon dard nakone kheili bara ma
zahmat mikeshid vali man fek nemikardam hazine daneshgah too malezi az
daneshgahaie azade iran ham bishtare va yekhorde ham az umadan be malezi
tarsidam
Afshin   |2010-05-28 22:35:03
اطلاعات خوبی بود
صبا  - نظر     |2010-09-11 21:19:50
سلام. فقط میخوام بگم خدا عمت بره.سربلند و
پایدار باشید
parisa   |2010-09-18 08:24:34
dosetoooooooooon dariiim!!!
محمد   |2010-10-12 23:37:06
مرسی
Ali Kari  - appreciation   |2011-02-02 11:17:09
vaghean azat mamnoonam milad jan, matalebet kheili khobo aalian.
hossein  - آقا میلاد     |2011-02-03 02:19:03
سلام.من بزودی با شما تماس میگیرم واسه تحصیل
در مالزی.از صداقتت خوشم اومد میلاد جان
امیوارم کارامو همینجوری خوب انجام بدی و منم
بتونم ببینمت.
فدای تو.حسین شاک
hossein     |2011-02-03 02:21:13
راسی یه جیز دیگم بگم مامانم وقتی مطالبتو
خوند واست دعا کرد.واقعا خیر ببینی.
vahid  - MERCI     |2011-02-19 16:15:08
ممنمونم از اطلاعات کاملت ...
اگه خدا بخواد 16
اسفند 89 اونجام.
نادر   |2011-02-24 14:06:17
واقعا دستتون درد نکنه.اطلاعاتتون از همه
سایتا دقیقتره.
mohammad   |2011-02-26 19:50:26
خیلییییییییییییییییییی باحالیییییییییی
غزال   |2011-03-17 16:08:38
ممنون.
به خانومت نبریک می گم که همسری نکته
بین و دقیق و تیزهوش داره .
موفق و سعادتمند
باشید
حامد و اميد   |2011-04-15 15:57:51
سلام ميلاد جان
تمام مطالبي كه در اينجا
نوشته اي رو من قبول دارم مقصر تمام دزدي ها
خوده فرد است كه با يكم احطياط حل ميشه .
لطفی   |2011-04-16 00:57:06
thank u Milad
ندا محمدی   |2011-04-22 12:29:01
سلام آقا میلاد ممنون که راهنمایی می کنید من
چندتا سوال دارم واستون ایمیل می کنم ممنون می
شم دقیق راهنماییم کنید
yaser   |2011-05-12 22:08:22
از راهنماییتون ممنونم
SHAHAB   |2011-06-01 19:07:23
امیدوارم هرکجا از این دنیا که هستی خودت و
خانومت سلامت باشین.
shaya  - TQ   |2011-06-24 06:58:15
agha damet garm, merC az etelaatet
neda   |2011-07-29 18:17:03
سلام.خسته نباشيد.به نظر من انسان براي اينكه
زندگي آرام و خوبي داشته باشه بايد تمام نكاتي
كه شما گفتين رو رعايت كنه حالا فرقي نداره تو
كشورش باشه يا تو خارج از كشور.يه قانون كلي
هستش.
داود   |2011-08-04 14:49:23
سلام میلادجان ممنونم بابت اطلاعات خوبی که
دراختیارماقرار دادی .میشه شماره تماستون
روبه ما بدین ؟
فرشته   |2011-08-08 10:45:54
میلادجان باهات موافقم
کاووس   |2011-08-11 14:59:32
عالیه میلاد جان
هر کی این نته هارو به
خوبیرعایت کنه بدون مشکل میتونه درس بخونه و
زندگی کنه و از زندگی لذت ببره.
saeed mazhar   |2011-09-04 18:18:21
merc merc
ناشناس   |2011-09-21 00:25:23
تشکر
ناشناس   |2011-09-21 00:25:44
موفق باشید
mahnaz   |2011-10-22 03:00:42
mersi az mataleb khob va mofid.
saeed   |2011-11-18 16:02:17
از راهنمایی صادقانه تان ممنونم و برای شما و
همسرتان آرزوی موفقیت و سلامتی می کنم
اخلاق  - دوستی   |2011-11-19 15:30:14
میخوام بگم که پشت سر مرد موفق زنی به فهم
میباشد
هر دو شما سالم تندرس باشید
نیلوفر   |2011-11-24 17:31:14
ممنون از راهنماییهای بی دریغی که در اختیار
ما می ذاری ، برات آرزوی سلامتی و موفقیت از
درگاه خدا را خواستارم
افسانه   |2011-12-18 23:43:04
تقدیروسپاس از شما بخاطر احساس مسولیتی که
درقبال بقیه دارید و تجربه هاتون رو با بقیه
تقسیم می کنید وعلاوه بر سایت پر محتواتون
گفتاروعملکردشما هم زیباوآموزنده است.
ali   |2012-01-05 03:52:48
salam,1 donya mamnoonam,kheyli etelaate jame va khubi bud.ty
غزال   |2012-01-10 13:31:46
سايتتون
مححححححششششششرررررررررررررره!!!!!
جدي ميگم.
خيلي مرتبه . خيلي جامع خيلي گويا شفاف و خلاصه
همه چيرايو كه آدم مي خواد يه سايت بهش بده و
از اون سايت انتظار داره رو به آدم مي ده علاوه
بر اون قلم زيباتون آدم رو به وجد مياره.
ممنوووووون . مرسسي ازتون و از همسرتون كه شما
رو تشويق مي كنه كه بنويسين. ممنونم واقعا :)
خسته نباشين
ناهید  - نظر   |2012-03-06 04:37:51
مانند آسمان بخشنده ومانند زمین افتاده باش
رمز زندگی همین است (مولیر)
حتما این جمله را
شنیده ای که اینگونه وقت گرانبهایت را برای
مشاوره ای همراه راستی ودرستی وبدون پیرایه
در اختیار مردمت قرار میدهی. هردوتان با
افتخار بر بلندترین قله های زندگیتان
بایستید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
کانال ما در تلگرام
آگهی
تماس با ما

     فرم مشاوره و ارزیابی رایگان 

      اینجا را کلیک کنید                                                                                                                                                                                                                                   

       شماره تماس مالزی

     0060172013700

      تلگرام-واتس آپ - وایبر

      7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران

             ایمیل 

   irantomalezi@gmail.com

قبل از تماس فرم مشاوره را تکمیل و ارسال نمائید. شماره تماس مالزی در لاین وایبر و واتس آپ فعال میباشد.ساعات تماس با شماره مالزی هر روز 7 صبح الی 5 عصر به وقت ایران .

اطلاعات به روز مالزی در این سایت

 www.irantomalaysia.com

اطلاعات مشمولین سربازی
توصیه ها مهم از زبان میلاد
در خبرنامه سایت عضو شوید
Powered by WebGozar

 برای عضویت در خبر نامه نامتان را در مستطیل اول و ایمیلتان را در مستطیل دوم وارد کنید سپس روی مستطیل ارسال به خبر نامه کلیک کنید.بعد از عضویت در این خبر نامه ، هر زمان که مطلب جدیدی در سایت بنویسم و هر تغییر یا ویرایشی در نوشته های موجود بدهم از طریق سیستم خبرنامه به شما اطلاع میدهیم یعنی به ایمیلی که در بالا وارد میکنید ارسال میکنیم .